Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Mladší žáci v Ústí (A) – Jirka Pazdera 2x třetí místo

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Letošní sezóna se pomalu blíží ke svému konci, ale mladší žáky čeká náročný program. V samém závěru jsou na programu dva „áčkové“ turnaje, které mohou ještě zamíchat pořadí na předních místech celostátního žebříčku. V boji o první trojku v ročníku narození 1998 jsou stále ve hře dva naši hráči. Oba mají velice dobrou výchozí pozici. Ondra Čtverák je zatím na prvním místě a hned za ním je Vojta Prokop. V ročníku narození 1997 si vede velice dobře Jirka Pazdera, který se snaží z loňské pozice v třetí desítce žebříčku prosadit co nejvýš v první desítce. Všichni jmenovaní byli i na turnaji kategorie „A“ v Ústí nad Labem.
Do prvního kola zasáhl z jmenované trojice jen Vojta Prokop, zbylí dva byli nasazeni a na své soupeře čekali. Vojta si hladce poradil s Kubálkem 6:3 6:2.
Ve druhém kole čekal na Vojtu velice těžký soupeř v podobě druhého nasazeného Krsteva. Vojta však začal zápas velice dobře a brzy vedl 5:2. Stav byl důsledkem jak dobré hry našeho hráče tak i lehkovážností soupeře. Vojta se zalekl vedení a dovolil soupeři uhrát pět her v řadě a set otočit na 5:7. Druhý set měl podobný průběh Vojta vedl 3:0, ale i druhý set prohrál 3:6. Vojta předvedl dobrý tenis, ale los byl příliš krutý.
Ondru čekal ve druhém kole Sláma, kterému nedal nejmenší šanci a vyhrál 6:1 6:2.
Jirka si poradil s Kalivodou 6:3 6:2 a doprovodil Ondru mezi posledních šestnáct hráčů.
Tam čekal Ondru, po psychické stránce, velice těžký soupeř Nouza. Jejich poslední vzájemný zápas skončil vítězstvím Nouzi, když za stavu 1:3 ve třetím setu Ondra skrečoval. Ondra v tomto zápase dokázal, že pokud je v pohodě tak hraje dobrý tenis. Svému soupeři povolil pouhé dvě hry a po setech 6:2 6:0 postoupil do čtvrtfinále.
Na Jirku čekal v boji o postup mezi osm, pátý nasazený Bezemek. Stejně jako Ondra tak i Jirka nadělil svému soupeři „kanára“ a po setech 6:0 6:3 postoupil do čtvrtfinále.
Ve čtvrtfinále se Ondra utkal s prvním nasazeným a favoritem turnaje Dembekem. Přes veškerou snahu, na svého soupeře nestačil a prohrál 1:6 2:6.
Jirka se v boji o semifinále utkal se čtvrtým nasazeným Hrubým. Zápas měl vyrovnaný průběh a na konci dobrou koncovku pro našeho hráče. Jirka vyhrál 7:5 6:4.
Tady stopa našich hráčů končí, Jirka musel ze studijních důvodů pondělní semifinálový zápas proti Dembekovi vzdát. Je to škoda, ale tentokrát dostala přednost škola. Pro Jirku i postup mezi poslední čtyři hráče je velkým úspěchem.
Za zmínku stojí ještě velice dobrý výsledek dvojice Pazdera-Kopřiva a jejich postup do semifinále. Tam prohráli hodně smolně s dvojicí Motl-Hrubý. Po setech 7:6 4:6 se hrál rozhodující supertiebreak a tam měli více štěstí soupeři po výsledku 6:10.
Všem třem gratuluji za předvedené výkony a na posledních turnajích přeji dobré výsledky.

MJ

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se