Na „áčku“ v Prostějově se našim ml.žákům dařilo

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

V Prostějově se hrál od 19.1. turnaj mladšího žactva nejvyšší kategorie A. V příjemném prostředí prostějovské haly se představila čtveřice našich hráčů: Čtverák, Prokop, Holiš a Sedlář.
Jako první vstoupil do turnaje David Sedlář, který po dlouhé nemoci hrál svůj první turnaj ml.žactva. Byla mu přidělena volná karta do kvalifikace. Soupeřem mu byl Vrbenský. David bojoval jako lev, ale porážku 5:7 4:6 neodvrátil.
V hlavní soutěži jsme měli dva nejvýše nasazené hráče. Zatímco Ondra Čtverák byl po nemoci téměř zdráv, tak Vojta Prokop měl vážné žaludeční potíže. Třetím do party byl Evžen Holiš, který startoval v turnaji na volnou kartu.
Zdravotní potíže dovolily Vojtovi odehrát pouze jeden set s Krahulíkem a zapas musel předčasně ukončit. Stejný průběh měla i čtyřhra společně s Ondrou. Vojtovi přejme, aby na MČR koncem ledna byl v plné síle.
Evžen měl za soupeře v prvním kole Matuszewského. Více než soupeř, dělala Evženovi starost nervozita. Porážka 2:6 1:6 může mrzet, ale jde o hráče, který je prvním rokem mladší žák a tak se s trochou respektu vůči soupeřům musí počítat.
Vystoupení našich hráčů ve dvouhře zachraňoval Ondra Čtverák. V prvním kole si poradil z Musilem 6:4 6:2. Ve druhém měl za soupeře Šoukala, který ho v posledním vzájemném zápase porazil. První set hrál Ondra ustrašeně, ale koncovku zvládl a vyhrál 7:6. Ve druhém setu začal hrát tenis, na který jsme u Ondry zvyklí a vyhrál 6:1.
O postup do semifinále čekal Ondru nebezpečný Zelinka. Ondra vyhrál hladce 6:3 6:1. V semifinále turnaje čekal Ondru vítěz prvního „áčka“ letošní sezóny Vodvářka. Ondra po prohraném prvním setu 4:6 dokázal druhý set vyhrát 6:0. Ve vyrovnaném třetím setu se nakonec prosadil Vodvářka 4:6.
Je to škoda, ale i tak patří Ondrovi gratulace za pěkné třetí místo.
Možná, Ondrův výkon pomohl ve finále Nouzovi. Pro toho byl unavený Vodvářka lehkým soustem a vyhrál 6:2 6:0.
Po odstoupení dvojice Prokop-Čtverák z turnaje ve čtyřhře, měl náš oddíl ve hře pouze Evžena, který společně s Jirouškem vytvořili silnou dvojici.
Dokázali projít turnajem až do finále. Hlavně jejich semifinálové vítězství nad dvojicí Ricci-Urban 6:0 6:0 bylo výborné.
Ve finále je čekala sehraná dvojice Rikl-Zelinka. Po prohraném prvním setu 3:6 dokázali vyhrát druhý set 7:5. Na řadu přišel „supertajbrejk“. Ten lépe zvládl soupeř 4:10, ale druhé místo je pro Evžena velkým úspěchem a i jemu gratuluji.