Na výbornou v deblu, slabší chvilka v singlu

Na dalším turnaji kategorie „B“ dospělých, který se konal na TC Brno, se po výborných výkonech v singlu na krajských přeborech (ve čtyřech utkáních prohrál jen 6 gamů a nadělil soupeřům 4 kanáry) tentokrát Tomáš mírně řečeno, jako třetí nasazený, protrápil. Dobře nefungoval forehand a také v hlavě si to Tom neuměl správně srovnat. Vyhrál sice dva zápasy, ale ve čtvrtfinále podlehl sice po boji, ale dost školácky dobře servírujícímu Bedáňovi (Sokol Brno Žabovřesky). V prvních dvou gamech zápasu při soupeřově podání nevyužil 7 breakballů, začal se nesmyslně vztekat a to předznamenalo celý zápas. Trápení, trápení ,trápení… První set prohrál Tom 3:6 a i když ve druhém setu zabojoval a dotáhl ho do vítězného konce 6:3, ve třetím setu nevyužil po dvou získaných brejcích vedení 4:1 a další 3 vlastní servisy hloupě prohrál. To znamenalo šňůru 5 vyhraných gamů soupeře a tím i celkovou prohru 3:6,6:3,4:6. Velká škoda!!! Doufejme jen, že to nezanechá na Tomovi stopy na delší čas a že se z prohry rychle otřepe a hlavně poučí. Vedení 4:1 je dostatečné ve fotbale, ale v tenise ještě neznamená vůbec nic, vyhrává ten, kdo vyhraje poslední míč zápasu!
Chuť si Tom spravil v deblu, kde po výborných výkonech se svých spoluhráčem Nebojsou (Jiskra Otrokovice), jako první nasazení tento post potvrdili a celý turnaj se ztrátou deseti gamů vyhráli. Nejvíce museli bojovat ve finále, kde je potrápila dvojice zkušených harcovníků Juřička (TJ Brno Komín) – Ondrašík (TC Kopřivnice), ale i přes to vybojovali vítězství 6:3,6:3. Oběma velká gratulace a jen tak dál!!!