Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Rafael Nadal hráčem číslo 1 na světovém žebříčku ATP ?

ATP & WTA. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Světový hráč číslo 2. Rafael Nadal se přiblížil svým vítězstvím nad Tommy Haasem a postupem do čtvrtfinále turnaje v Cincinnati k pozici hráče číslo 1 na světě. Zároveň mu k tomu velmi pomohl Ivo Karlovic, který ve třetím kole porazil současnou světovou jedničku Rogera Federera 7:6 4:6 7:6.

Pokud Nadal v neděli získá titul na turnaji ATP Masters v Cincinnati, přeruší 235.týdenní vládnutí Rogera Federera světovému tenisu. Španěl se může stát 24. hráčem v historii ATP žebříčku (od roku 1973), který se stane světovou jedničkou a třetím španělem, který na tento post dosáhl po Carlosu Moyovi (1999) a Juanu Carlosovi Ferrerovi (2003).

Vítězstvím na turnaji v Cincinnati by Rafa již v pondělí získal celkem 6730 bodů a Roger by měl 6680. Pokud by Rafa postoupil pouze do finále stal by se hráčem číslo jedna až 11.srpna, účastí pouze v semifinále turnaje by se jeho korunovace odsunula o další týden na 18.srpna.

Jediná možnost jak by Nadal nezískal post hráče číslo 1. v následujícíh třech týdnech je jeho prohra ve čtvrtfinále v Cincinnati a zároveň vítězství Federera na Olympijském turnaji v Pekingu a zároveň by Nadal nesměl postoupit do třetího kola v Pekingu.

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se