Naši hráči na mezinárodních turnajích

Michal Juda napsal…

Adam Fabík na turnaji ATP ve Španělsku – Klára Fabíková na ITF 3 – Tomáš Prokop a double vítězství na ITF – Petra BelzováVojta Prokop na ETA12 – David Kiss na ETA14

FABÍK ADAM
Adam Fabík si zpestřil svůj tréninkový pobyt ve Španělsku turnajem. Turnaj se konal ve městě Reus a byl dotován částkou 10.000 US$. Na turnaji se bojovalo o body do žebříčku ATP.
Adam se v prvním kole kvalifikace utkal s domácím hráčem Alferezem-Bohorquezem Carlosem Albertem a zápas nebyl tak dlouhý jako jméno Španěla. Adam vyhrál 6:0 6:2.
Ve druhém kole čekal na Adama Australan Alan Perel a i ten odešel poražen 6:2 7:6. Ve třetím kole byl nad Adamovy síly 1418 –tý hráč ATP Closa-Puncernau Guillem ze Španělska. Náš hráč prohrál 6:7 2:6 a s turnajem se rozloučil.
Byl to Adamův první turnaj v kategorii dospělých na mezinárodním okruhu ATP. Postup do 3.kola kvalifikace je pro Adama určitě dobrým startem v této kategorii .

FABÍKOVÁ KLÁRA
Stejně jako cesta jejího bratra Adama, tak i cesta Klárky vedla do Španělska. Klárka se zde zúčastnila turnaje ITF 3. V prvním kole si Klárka poradila s osmou nasazenou Angličankou Lucy Brown, které patří 258.místo na žebříčku ITF. Klárka vyhrála 5:7 6:4 6:2. Ve druhém kole se Klárka střetla s Maďarkou Vandou Lukacz. Klárka začala velice dobře a vyhrála 6:3. Potom Maďarka použila všechny prostředky i ty co byly za hranicí slušnosti, aby Klárku vyvedla z tempa. Tato taktika jí bohužel vyšla. Totálně Klárku otrávila a další sety vyhrála 6:3 6:2. Pro Klárku z toho plyne poučení, že i s takovou taktikou soupeřky se musí vyrovnat.
Klárka se probojovala do finále čtyřhry, kde se svou spoluhráčkou podlehly první nasazené dvojici 4:6 4:6, ale i samotný postup do finále je úspěchem.

PROKOP TOMÁŠ – DVOJITÉ VÍTĚZSTVÍ
Tomáš stihl za poslední týden dva mezinárodní turnaje. Od 20.4. se zúčastnil turnaje ITF 2 v Píešťanech. Tomáš si v prvním kole poradil s domácím Lackem 6:2 7:6 a výkon byl pouze takový, aby znamenal vítězství. Ve druhém kole čekal na Toma pátý nasazený Podzus Martins z Litvy. Tomáš zahrál první set výborně a vyhrál 6:1. Jenže druhý a třetí set zahrál pouze dobře a to na Litevce nestačilo. Ten vyhrál další dva sety 6:4 6:2 a poslal Toma domů.
Od 22.4. se konal v Brně na kurtech ŽLTC Brno turnaj ETA16. Ve startovním poli bylo téměř 60 hráčů z dvaceti zemí. Tomáš pokračoval v dobrých výkonech z Píešťan a vyhrál v prvním kole hladce nad Blahem Martinem ve dvou setech 6:1 6:2. Ve druhém kole odnesl Tomášovu pohodu Němec Lucas Gerch a odnesl si porážku 6:2 6:2. Ve třetím kole byl v cestě mezi posledních osm, třetí nasazený Zedník. Zedník byl sice třetí nasazený, ale mírným favoritem byl Tom. První set potvrdil předpoklady a Tomáš vyhrál 6:2. Druhý set byl vyrovnaný a koncovku lépe zvládl Zedník a po setu 6:4 srovnal na 1:1 na sety. Třetí set začal lépe náš hráč a vedl 3:0. Zedník se nevzdal a vyhrál čtyři hry v řadě a otočil na 3:4. Tomáš však dokázal, že je bojovník a třemi hrami v řadě vyhrál třetí set 6:4.
Ve čtvrtfinále se do cesty postavil nebezpečný Šafránek. Celý první set byl Tomáš nervózní a kazil jeden míč za druhým a prohrál 1:6. Za stavu 1:2 ve druhém setu se začal vracet ke své hře, kterou na turnaji předvádí a otočil výsledek setu na 6:2. Ve třetím setu sice vedl Tomáš 3:1, ale sebevědomím překypující Šafránek se nechtěl vzdát a vyrovnal na 4:4. V koncovce se ale prosadil Tomáš a vyhrál 6:4.
V semifinále si Tomáš poradil po výborném výkonu s druhým nasazeným Litevcem Lukasem Mugeviciusem hladce ve dvou setech 6:2 6:0 a postoupil do finále .
Finále se odehrávalo zcela v režii Tomáše. Svého soupeře přehrál tlakem ze základní čáry 6:2 6:2 a stal se vítězem celého turnaje.

Společně s Eisnerem dokázal Tomáš vyhrát i turnaj ve čtyřhře, když si ve finále poradili s dvojicí Zedník-Šafránek ve dvou setech 6:0 6:4

BELZOVÁ PETRA
Po delší době se na mezinárodním turnaji představila Petra Belzová a nevedla si vůbec špatně. V prvním kole si lehce poradila s Češkou Michálkovou Barborou 6:1 6:1. Ve druhém kole Petřin dobrý výkon odnesla další Češka Roháčová Michaela a Petra jí smetla 6:1 6:0. Petřino tažení turnajem zastavila až první nasazená Rumunka Eproiu Ecaterina, se kterou Petra prohrála 0:6 3:6.

PROKOP VOJTA
Výkony svého bratra Tomáše se nechtěl nechat zahanbit ani Vojta. Na turnaji ETA 12 v Rakovníku si v prvním kole poradil s Finem Vasa Eero 6:2 6:3. Ve druhém kole po boji porazil Slováka Tomáše Lišku ve dvou setech 6:4 6:4. Ve třetím kole si poradil s Antonínem Bolardtem 6:3 6:3. První tři dny podával Vojta dobré výkony, které byly podepřeny chutí vítězit. Tohle všechno Vojtovi chybělo ve čtvrtfinále v boji proti Estonci Raitsma Keneth. Vojta prohrál 0:6 0:6. I když Vojtovi nevyšel poslední zápas, tak celkově za postup mezi posledních osm mu patří velká gratulace.

KISS DAVID
Bojovat o první body do žebříčku ETA 14, se do Trnavy vypravil se svým trenérem Kadulou, David Kiss. Los Davidovi příliš nepřál a do cesty mu postavil Čecha Jánošíka .
Janošík vyhrál 6:4 6:2 a Davidovi nezbývá nic jiného než bojovat na dalších turnajích.

2 komentáře(ů) k článku “Naši hráči na mezinárodních turnajích”