Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Našim hráčům se na začátek roku dařilo

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Fabíková Klára (93)     Hranice (kat. 5)   12-14. 1.   dorost

Ke své babičce do Hranic  zamířila na turnaj dorostenek Klárka Fabíková.  V Hranicích se Klárce vždy dařilo a již si zde připsala nejedno turnajové vítězství.  Nejinak tomu bylo i 12. -14. 1. . Klárka si v prvním kole poradila se Šimonů 6:1, 6:1 a ve druhém porazila první nasazenou Litnerovou 6:3, 7:5.  V semifinále si poradila s Mülerovou 6:4, 6:0. Ve finále čekala na Klárku druhá nasazená Krečmerová.  Klárka si s ní poradila ve dvou setech 6:0, 6:4.  Tímto vítězstvím udělala Klárka radost nejen sobě, ale také dědečkovi a babičce v Hranicích.  Klárka si společně s Litnerovou zahrála i finále čtyřhry, kde na své soupeřky nestačily a prohrály ve dvou setech.

Klárce gratuluji a jen tak dál.

 

Prokop Tomáš (93)     Milovice    ETA 16  7. -12. 1.         dorost

V Milovicích se konal na začátku letošního roku velice dobře obsazený turnaj evropského okruhu ETA do 16 let.  Volná karta do hlavní soutěže byla přidělena i hráči našeho oddílu Tomáši Prokopovi.  Tomáše čekal v prvním kole nepříjemný Polák Padyszewski.  Do stavu 6:3, 5:3 a 40:15 hrál Tomáš velice dobře, v závěru se přidala nervozita a soupeř měl dokonce setbol.  Koncovku však Tomáš zvládl dobře a vyhrál druhý set 7:6.  Ve druhém kole čekal na Tomáše první nasazený Hradský, který se na žebříčku ETA pohybuje okolo desátého místa. Tomáš podal dobrý výkon a dokázal zápas vyhrát ve dvou setech 6:3, 6:4.  Ve třetím kole se Tomáš střetl se Slovákem Vitkem.  Tomášova forma šla stále nahoru a ani Vitek nedokázal uhrát na Tomáše set.  Výhra 6:3, 6:1 ho posunula do semifinále. Tam se utkali dva hráči silného ročníku narození 1993. Tomášovým soupeřem byl Vrňák.  Přes veškerou snahu Tomáše neměl tentokrát šanci.  Vrňák se výborně pohyboval a v prvním setu udělal pouze tři chyby.  Ve druhém setu se hra vyrovnala, ale Vrňák měl zápas pod kontrolou a vyhrál i druhý set 6:3.  Tomáš na turnaji nezklamal a semifinále je velkým úspěchem.

 

Radim Barták (96)    KP Mostkovice (kat. 12)      5. 7. 1.             ml. žactvo

5. -7. 1.  se konaly v hale v Mostkovicích KP mladšího žactva.  Výborně si vedl na hráč Radim Barták.  V prvním kole přehrál lehce Balůna 6:1, 6:1.  Ve druhém kole se trápil v prvním setu s Orlitou 7:6, ale ve druhém mu nedovolil ani jednu hru a vyhrál 6:0.  Ve třetím kole porazil Majdu 6:2, 6:3 a postoupil do semifinále.  Tam nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Koláře a prohrál 2:6, 3:6.  Výborné třetí místo na turnaji znamenalo, že se Radim kvalifikoval na MČR.  K výsledku gratuluji a hodně štěstí na „republice“.

 

David Kiss  (95)        Březnice           (kat. 6)          12. -14. 1.         st. žactvo

Na turnaji v Březnici byl David nasazen jako dvojka.  V prvním kole měl David volno a ve druhém si lehce poradil se Šimečkem ve dvou setech 6:0, 6:1.  Ve druhém kole si stejně lehce poradil s Linhartem 6:2, 6:0.  V semifinále čekal Davida čtvrtý nasazený Hlinka.  Ve třísetovém boji se nakonec radoval David po setech 6:4, 4:6, 6:2.  Ve finále začaly Davidovi docházet síly a toho jeho soupeř využil hlavně ve druhém setu.  David prohrál se Sklenaříkem ve dvou setech 3:6, 0:6.  David se probojoval společně s Linhartem do finále čtyřhry. I přes finálové porážky odehrál David dobrý turnaj a já mu moc gratuluji!

 

Jiří Pazdera  (97)       Litomyšl         (kat. 5)                       12. -14. 1.    ml. žactvo 

Jirka dokázal, že se stále zlepšuje a začíná se prosazovat i výsledkově. Na turnaji  měl v prvním kole volný los a ve druhém si poradil s Hanušem 6:1, 6:1.  Ve třetím nedal Jirka šanci Česákovi a výsledek 6:2, 6:2 ho posunul do semifinále.  Tam čekal Jirku druhý nasazený Cikl.  Jirka zahrál výborně a se svým soupeřem si poradil ve dvou setech 6:3, 6:2.  Jeho finálovým soupeřem byl Borůvka.  Ve vyrovnaném zápase Jirka prohrál 4:6, 5:7.  Vítězství na turnaji se ale přece jen dočkal.  Společně s Borůvkou vyhrál čtyřhru nad dvojicí Cikl/Nonn 6:0, 5:7, 10:8.

Jirkovi gratuluji a přeji hodně dobrých výsledku v sezóně .

 

Ondra Čtverák/Vojta Prokop (98)   Jihlava (kat. 5)   12. -14. 1.      ml. žactvo

Dvojice hráčů ročníku narození 1998, Čtverák/Prokop o sobě dává na turnajích pořádně vědět.  Nejinak tomu bylo i na turnaji ml. žactva v Jihlavě.  V prvním kole měli oba volný los a ve druhém si Ondra poradil s Hartlem ve třech setech 2:6, 6:3, 6:0 a Vojta si vyšlápl na druhého nasazeného Bradáče a vyřadil ho hladce 6:1, 6:1.  Ve třetím kole Ondra porazil Holuba 6:0, 6:1 a Vojta si hladce poradil s Rampírem 6:0, 6:0.  V semifinále se Ondra s Vojtou utkali spolu.  Ve zbytečně nervózním zápase ani jeden nepředvedli dobrý tenis, ale to tak v zápasech dvou hráčů z jednoho oddílu bývá.  Z vítězství se tentokrát radoval Ondra a oplatil Vojtovi porážku z KP.  Ve finále podal Ondra velice dobrý výkon, ale na prvního nasazeného Nováka to nestačilo.  Prohrál ve dvou setech 2:6, 4:6.  Naše dvojice se na turnaji opět neztratila a dokázala, že ve svém ročníku patří k nejlepším.

 

Výborného výsledku dosáhl Ondra Čtverák na finále KIDS-CUPU v Paříži, kam se kvalifikoval za ČR.  Ve svém ročníku se probojoval do finále, kde sice prohrál, ale i tak je to velký úspěch.

 

Gratuluji.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se