Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Našim se na turnajích dařilo !?

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Ve dnech 12.-15.12.09 se konal v hale s extrémně rychlým povrchem v Pelhřimově, turnaj dorostenců. Šlo sice o turnaj kategorie „B“, ale ve velice kvalitním startovním poli byli i tři hráči z první desítky celostátního žebříčku. Mezi přihlášenými byla i trojice našich, Prokop, Kobza, Kiss.
V prvním kole měl Prokop volno a díky losu si to zbylí dva Kobza a Kiss rozdali spolu. Ze vzájemného zápasu vyšel lépe Kobza po setech 6:2 6:2, ale Kiss podal sympatický výkon. Ve druhém kole si Prokop lehce poradil s Hrdinou 6:0 6:2 a Kobzovi zápas vzdal Chyba. Ve čtvrtfinále zopakoval Prokop výsledek z druhého kola a Filipskému nedal šanci. Daleko těžší úkol stál před Martinem Kobzou. V zápase se Šafránkem prohrával v prvním setu 3:5. Martin zabojoval a otočil stav na 6:5, koncovka patřila Šafránkovi, který vyhrál tiebreak. Druhý set zahrál Martin na výbornou a vyhrál 6:3, jenže bojovný Šafránek byl ve třetím setu jistější a vyhrál 6:3. Martin podal dobrý výkon, ale tentokrát to nestačilo.
V semifinále stál proti Tomáši Prokopovi, Doležel. Tomáš neměl svůj den a ani se nedokázal vyrovnat s rychlím povrchem Pelhřimovské haly. Prohrál 5:7 3:6, ale i porážky k tenisu patří i když jsou někdy nečekané.
Společně s Martinem si spravili náladu ve čtyřhře když ve finále porazili dvojici Šafránek-Bulant 3:6 6:2 11:9 v super tiebreaku.

Výsledkový pavouk – [zde]

Bez prvního hráče celostátního žebříčku Ondry Čtveráka z našeho oddílu, který se zotavuje z nemoci, začal v Praze první turnaj nejvyšší kategorie mladšího žactva.
Náš oddíl měl dvojí zastoupení. V kvalifikacI se díky volné kartě ČTS představil Evžen Holiš. Byl to jeho první velký turnaj v kategorii mladšího žactva. V prvním kole měl Evžen za soupeře třetího nasazeného Mališe. Po třech hodinách, se po setech 6:7(5) 7:6(5) 7:5 mohl radovat z postupu do druhého kola. Kdo si myslel, že bude Evžen unaven z předcházejícího dlouhého zápasu tak se pletl. Evžen si poradil v dalším kole s Guziurem 6:2 6:4 a postoupil do hlavní soutěže.
Druhým hráčem našeho oddílu, který zasáhl do bojů v hlavní soutěži byl Vojta Prokop.
Vojta si v prvním kole poradil se Štěpánkem 6:1 6:2. V prvním kole skončil turnaj pro Evžena, který nestačil na Šmída a prohrál 4:6 2:6. Za své výsledky na celém turnaji zaslouží Evžen pochvalu.
Ve druhém kole čekal na Vojtu, Holiš Štěpán. Vojta podal bezchybný výkon a svému soupeři nedovolil ani jednu hru. Vyhrál 6:0 6:0 a ušetřil síly na čtvrtfinále, kde ho čekal Vladik. Chuť do zápasu a ušetřené síly se projevily ve výsledku 6:1 6:1 a za necelou hodinu se mohl radovat z postupu do semifinále, kde se utkal s Bolardtem.
Vojta podal opět výborný výkon a vyhrál ve dvou setech 6:2 6:3 a postoupil do finále proti Vodvářkovi.
Den finále nezastihl Vojtu v dobrém rozpoložení. Od rána nebyl ve své kůži a to se projevilo na jeho výkonu. V zápase s Vodvářkou (kterého před týdnem porazil) kupil chybu na chybu a odešel poražen 2:6 2:6.
Porážkou si pokazil výborný dojem, který na turnaji do tohoto zápasu zanechal. I přes porážku je finálový výsledek úspěchem, ale Vojta měl na víc.

Výsledkový pavouk – [zde]

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se