Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Nová pravidla pro Mini a Baby Tenis družstva 2009

CZtenis. Družstva. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Jihomoravský tenisový svaz 2.dubna 2009 zveřejnil nová pravidla soutěží družstev pro sezónu 2009 v kategoriích MiniTenisu a BabyTenisu.

BABY TENIS
I.liga se bude hrát ve dvou čtyřčlenných skupinách, ve kterých se družstva utkají každé s každým.
Do finálového turnaje postoupí dvě družstva z každé skupiny. Družstva na třetích místech budou hrát utkání o páté místo a čtvrtí ve skupině se utkají o sedmé místo.
Vítěz finálového turnaje postoupí na MČR.
I.třída se bude hrát ve čtyřech skupinách, kde se družstva utkají ve vzájemných zápasech stejně jako v I.lize. Do finálového turnaje I.tříd postoupí vítězové skupin.
Jednotlivá utkání se budou skládat ze čtyř dvouher a dvou čtyřher.
Dvouhry i čtyřhry se budou hrát na dva sety do čtyř her a za stavu 1:1 na sety rozhodne o vítězi „supertajbrejk„, který se hraje do deseti bodů.
Při rovnosti bodů rozhodne o vítězi celkový poměr her v utkání. Při rovnosti her, rozhoduje výsledek zápasu prvních hráčů soupisky.
Utkání musí být odehrána s míči EASSY PALAY (Wilson), které jsou určeny pro tuto věkovou kategorii.
Soupiska, která byla schválena řídícím orgánem soutěže, se v základní části soutěží družstev nemění. Pro finálový turnaj může být vytvořena soupiska nová, ale pouze z hráčů, kteří nastupovali za družstvo nebo nebyli na soupisce jiného družstva.
Začátky utkání jsou v sobotu ve 14.00 hod. (nedohodnou-li se kapitáni družstev na jiném čase).
Utkání řídi kapitáni obou družstev společně.

MINI TENIS
I.liga se bude hrát ve dvou čtyřčlenných skupinách, kde se družstva utkají ve čtyřech turnajích. Každé družstvo bude pořadatelem jednoho turnaje. Ze skupin postoupí dvě družstva do finálového turnaje. Vítěz finálového turnaje postoupí na MČR.
I.třída se bude hrát ve čtyřech skupinách, ze kterých postoupí vítěz do finálového turnaje. Stejně jako v lize, bude každé družstvo pořadatelem jednoho turnaje.
V jednotlivých turnajích se družstva utkají každé s každým.
Zápasy družstev se skládají z osmi dvouher podle klíče 1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 1-2, 2-1, 3-4, 4-3 (čísla znamenají pořadí hráče na soupisce).
Soupiska, která byla schválena řídícím orgánem soutěže se nemění celou základní část soutěže. Na finálový turnaj se může vytvořit soupiska nová, ale pouze z hráčů, kteří nastupovali za družstvo v základní části nebo nenastupovali v žádném jiném družstvu.
O vítězi utkání při rovnosti bodů rozhoduje celkový poměr her. Pokud i tento poměr se shoduje o vítězi rozhoduje utkání prvních hráčů.
Povinností pořadatelů jednotlivých turnajů je zajistit míče, určené pro tuto věkovou kategorii.
Hracím dnem je neděle v 9.00 hod.(po domluvě kapitánů je možné začátek utkání upravit).
Utkání řídí kapitáni zúčastněných družstev.

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se