Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Ohlédnutí za družstvy 2009

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Michal Juda napsal…

DOSPĚLÍ
Letošní sezóna 2009 se zapsala do historie našeho klubu zlatým písmem.
Cíl před sezónou byl velice náročný a tím bylo vybojovat postup do první ligy. K tomuto cíli měla pomoci našemu družstvu ve složení: Studený, Kaláb, Perutka, Fabík. Prokop, Fabíková a Studená i dvojice zahraničních posil: Andrej Martin (odehrál dvě utkání) a Karin Morgošová (tři utkání) oba ze Slovenska. Roli kapitána zodpovědně plnil Jan Kadula.
Naše družstvo šlo od prvního velice důležitého zápasu proti družstvu ŽLTC Brno, který naši vyhráli 6:3 za svým cílem. Po pěti odehraných kolech mělo naše družstvo na svém kontě pět vítězství a žádnou porážku. V šestém kole přišlo první nečekané klopýtnutí a překvapivá porážka od Hlučína. Tato porážka znamenala, že v posledním zápase v Třebíči postoupí vítěz tohoto zápasu.Naše družstvo tento zápas zvládlo a po dvanácti letech trvání našeho klubu vybojovalo postup do I.ligy.
Postup je o to cennější tím, že sedm hráčů kteří nastoupili, tak prošli všemi kategoriemi v našem oddíle. V závěrečném zápase to bylo pět ze šesti. Dozrála generace, která byla v klubu od jeho úplných začátku. Je to velká odměna nejen hráčům a hráčkám, ale všem trenérům našeho klubu.
Naše „béčko“ odehrálo sezónu tak trošku ve stínu našeho „áčka“, kterému se podřizovalo úplně všechno. Někdy bylo toto družstvo nuceno odehrát zápasy v neúplné sestavě, aby v „áčku“ mohli být na důležité zápasy i náhradníci. Družstvo se nakonec umístilo v polovině tabulky. Z tohoto družstva bych chtěl vyzvednout herní i morální přístup trojice Gottwaldová, Fabián a Káňa.

DOROST
S velice silnou soupiskou a s cílem postoupit na MČR družstev nastupoval do letošní sezóny náš dorost. První trhlinku dostalo naše družstvo hned před začátkem sezóny. Opora týmu Martin Kobza byl zraněním vyřazen ze všech zápasů družstev. I tak bylo naše družstvo ve složení: Prokop, Krček, Glotzmann, Albrecht, Kiss, Gorecký, Fabíková, Studená, Vymazalová blízko postupu. V rozhodujícím utkání s TC Brno podlehli naši 4:5 a v tabulce první ligy obsadili druhé místo.
Naše „béčko“ vybojovalo postup do I.třídy. Na postupu se podíleli Glotzmann, Albrecht, Kiss, Barták, Studená, Belzová .

STARŠÍ ŽACTVO
Favority soutěže byly v letošním roce družstva TC Brno a Zlína. Naše družstvo doufalo, že jim jejich situaci co nejvíc zkomplikuje a pokusí se o postup na MČR.
Naši nastupovali v sestavě Kiss, Herzán, Kellovský, Barták, Štěpánek, Hrabalová, Uhrová, Stloukalová a v jednom zápase nás posílila Hercegová.
Naši si dokázali v šesti kolech poradit se svými soupeři, ale to stejné se podařilo i jejich soupeřům v posledním kole družstvu Zlína. Tím se stalo, že 29.6.2009 se hrálo finále soutěže, které díky počasí trvalo dva dny. Všichni naši hráči co nastoupili na kurt podali výborné výkony. Jediný hráč, který zklamal bylo tolik potřebné štěstí. V utkání se hrály čtyři třísetové zápasy a všechny vyhrál Zlín. Ten nejvyrovnanější prohrála Hercegová 6:7 ve třetím setu. Naši byli k postupu strašně blízko, je to škoda, ale za výkony během celé sezóny se určitě nemusí stydět.
Že je o budoucnost staršího žactva postaráno dokázalo naše „béčko“, které v sestavě Barták, Štěpánek, Tyllich, Pazdera, Brabec, Čtverák, Uhrová, Stkoukalová, Pleskačová, Kolomazníková vybojovali první místo v I.třídě a postoupili do ligy.

MLADŠÍ ŽACTVO
Družstvo ve složení Brabec,Čtverák, Pazdera, Prokop, Balun, Strešnáková, Uhrová a Stloukalová vybojovali postup na MČR, které se uskuteční od 16.6. na kurtech v Jihlavě. Je to podruhé v dějinách našeho klubu co se nám podařilo postoupit na toto mistrovství. Nemalý podíl na tomto postupu má i dvojice kapitánů Pazdera st. a paní Uhrová. Cesta za postupem nebyla jednoduchá a vítězství nad Zlínem a Moravskou Slavii byla dílem kolektivních výkonů celého družstva.
Přejme našim mladším žákům hodně štěstí na MČR.
Úspěch našeho „áčka“ umocnilo v I.třídě i naše „béčko“, které vybojovalo druhé místo. Družstvo nastupovalo ve složení: Prokop, Balun, Nguyen, Krejčí, Schenk, Kalčík, Trčka, Pařízek, Pleskačová, Kolomazníková, Kalavská, Kissová, Matějíčková, Pospíšilová.
I těmto hráčům patří gratulace.

PŘEDŽÁCI
Do téhle kategorie patři baby a minitenis. Naše družstva jsou teprve v polovině soutěže a v obou kategoriích se nám podařilo vybojovat postup do krajského finále. Jestli se jim podaří postoupit na MČR to se dozvíme 12.9.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, hráčkám, kapitánům, trenérům a rodičům. Ti všichni se podíleli, že letošní sezóna bude hodnocena jako velice úspěšná.

MJ

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se