Pardubická juniorka 10.8.11 – den čtvrtý

Čtvrtý den přinesl pro naše hráče radost i zklamání ,jak to ve sportu bývá. Počasí znovu ukázalo svou méně vlídnou tvář. Do boje z našich hráčů zasáhl jako první Martin Kobza ,který měl za soupeře nasazeno čtverku Šebestu. Martin začal výborně a dostal se do vedení 5:1 a 40:15.První dva setboly byly minulostí a v následující hře byl stav 40:0 . Ani toto vedení Martin nevyužil zápas dospěl do stavu 5:4, 40:15. Soupeř znovu dokázal odvrátit ,ale Martin si vypracoval další výhodu,kterou využil a získal první set 6:4. Druhý set začal Martin opět na výbornou a vedl 3:0. Za tohoto stavu (dle mého názoru) ,přestal Martin produkovat nátlakový tenis ,kdy svého soupeře přehrával razancí svých úderů . Často hru zkracoval a běhavý Šebesta snížil na 3:2. Závěr zápasu byl v režii Martina a po setech 6:4,6:3 se mohl radovat z postupu do semifinále.
Klárka Fabíková měla za soupeřku Štefkovou. Klárka byla v zápase jasnou favoritkou,ale soupeřka jí dokázala v prvním setu dokonale zaskočit a vyhrála 6:4. Ve druhém setu se začala karta obracet a razantní hrou se začala prosazovat Klárka,která také vyhrála druhý set 6:2. Jenže by to nebyla Kláruš,kdyby svým fanouškům nepřivodila srdeční slabost. Svou soupeřku pustila do vedení 4:1. Dvě dvojchyby soupeřky však zavelely k obratu. Klárka vyhrála pět her v řadě a po setech 4:6,6:2,6:4 postoupila do semifinále a zopakovala sezónu 2009,kdy si v Pardubicích zahrála rovněž semi.
Na Tomáše Prokopa čekal ve čtvrtfinále Šafránek. Začátek zápasu začal velice nervózně. Tomáš si hned prohrál svoje podání a i když ani Šafránek nepředváděl žádný oslnivý výkon ,tak si podržel své podání až do stavu 4:5. Na poslední chvíli se podařilo Tomovi vzít soupeři podání a vrátit se do zápasu. Za stavu 5:5 měl při svém podání dvě výhody,ale nevyužil ani jednu a soupeř šel znovu do vedení. Tom dokázal znovu vyhrát podání soupeře a srovnal na 6:6. V této fázi zápasu předváděli oba hráči svůj nejlepší tenis (dnes).Dramatický tiebreak nakonec vyhrál Šafránek 7:5 a po dvou odehraných hrách druhého setu bylo jasné ,že to byla rozhodující fáze celého zápasu. Tom se po setech 6:7,0:6 s juniorkou rozloučil.
Naše hráče čekalo semifinále čtyřhry,kde jim soupeřem byla dvojice Doležel/Mareš. První set měl dobrou úroveň a naši vyhráli 6:4. Od druhého setu byla na dvorci pouze dvojice Mareš/Doležel a brzy vedla 5:0. Jenže ,aby pokračovala v kvalitní hře ,tak se přizpůsobila soupeřům a naše dvojice snížila na 3:5. To bylo ale max. co naši dokázali a bylo a na sety bylo vyrovnáno.Rozhodující super-tiebreak naši hráči bojovali o každý míč a po setech 6:4,3:6,10:4 postoupili do finále.

Zítra čeká Martina semifinále s nasazenou jedničkou Pavláskem . Pro Martina hovoří zápasová bilance 4:0,ale je pravda,že na sebe oba hráči dlouho nenarazili. Tak v tomto případě nechme statistiku stranou a držme Martinovi palce.
Klárku čeká talentovaná Siniaková ,se kterou Klárka poslední vzájemný zápas prohrála. Jenže Klárka se dokáže z chyb poučit a doufejme ,že se tak stane i v zítřejším semifinále.
Naší dvojici čeká fínále proti prvnímu nasazenému páru Pavlásek/Hadrava a určitě nejsou Tom a Martin bez šance.