Pardubická juniorka 11.8.11 – semifinálový den

V Pardubicích se hraje pátý den a k mé velké radosti měl náš oddíl stále ve hře trojici bojujících o místa nejvyšší.
Ve dvouhře dorostenců se na centrálním dvorci nejdřív představil Martin Kobza. Jeho soupeřem byl Adam Pavlásek ,nasazený hráč č.1. Martin v prvním setu podával velice dobrý výkon . Dobře servíroval a dokázal odolávat tlaku Pavláska. Za stavu 2:5 prolomil soupeřovi podání a potvrdil svůj a snížil na 4:5. Při podání Pavláska za stavu 30:30 se rodila šance.Jenže zkušený Pavlásek vše zvládl a dovedl set do vítězného konce.Druhý set byl až příliš podobný tomu,co předvedl Tomáš Prokop ve včerejším čtvrtfinále. Odevzdaný výkon a výsledek 4:6,0:6.
Tato semifinálová porážka nic nemění na skutečnosti ,že Martin odehrál výborný turnaj a já mu gratuluji.
Ve dvouhře dorostenek vystřídala na centru Martina Klárka Fabíková. Její soupeřkou byla Kateřina Siniaková. Klárce bylo od prvního míčku jasné co má hrát. Taktika byla jasná,nepouštět se se Siniakovou do dlouhých výměn a neustále tlačit. První set se rozhodoval v tajbrejku, který lépe zvládla Klárka a vyhrála 7:6. Ve druhém setu prolomila Siniaková podání Klárky a vedla 3:2. Jenže Klárka dokázala vývoj setu otočit a vyhrála druhý set 6:3. Po setech 7:6,6:3 si zítra zahraje Klárka finále proti první nasazené Jesice Malečkové ,která porazila Krejčíkovou 5:7,7:6,6:0 . Ve druhém setu Malečková odvrátila 6 mečbolu Krejčíkové.
Klárce k dnešnímu výkonu gratuluji a zítra hodně štěstí.

Ve finále čtyřhry nastoupila naše dvojice Prokop/Kobza proti prvnímu nasazenému páru Hadrava/Pavlásek.První set přinesl dobrý tenis a naši hráči vedli 3:2,ale soupeři otočili stav na 4:6. Druhý set byl v úvodu zcela v režii dvojice Pavlasek /Hadrava a stav 0:3 nebyl pro naše hráče vůbec dobrý. Jenže za dalši tři hry bylo vyrovnáno 3:3 a naděje žila .Jenže koncovku setu opět lépe zvládl první nasazený pár. Naši prohráli ve dvou setech 4:6,4:6,ale určitě nezklamali.