Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Pardubická juniorka 12.8.11 – finálový den + rozhovor

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Při psaní tohoto článku mám rozporuplné pocity. Na jedné straně byla letošní "Pardubická juniorka " pro náš oddíl jako sen ,který bude doceněn až v následujících letech. Naši hráči podávali fantastické výkony a postarali se o obrovský úspěch našeho oddílu. Martin Kobza vybojoval třetí místo,dvojice Prokop/Kobza si zahrála finále ve čtyřhře, Tomáš Prokop postoupil do čtvrtfinále. Třešnička na dortu se očekávala v pátek okolo poledne.
Klárka Fabíková si 12.8. 2011 v 11:00 hod. zahrála finále Pardubické juniorky. Její soupeřkou byla 22 hráčka světového žebříčku ITF Jesika Malečková. Klárka zahrála první set fantastický a vyhrála 6:4. Ve druhém setu se dostala do vedení 3:1 a spousta Klárčiných příznivců jak na tribuně, tak u svých počítačů ,kde sledovali přímý přenos zápasu,pomalu začínali slavit. Jenže to se podařilo Malečkové v předešlých dvou kolech ,kdy otáčela prohrané zápasy ,se začalo naplňovat i ve finále. Druhý set vyhrála Malečková 6:4 a ve třetím vedla 3:0. Za tohoto stavu se Klárka naposledy vzepřela osudu a snížila na 2:3. Potom se již hrálo podle not Malečkové ,která vyhrála třetí set 6:3. Klárka odcházela z kurtu jako poražená,ale pro mne i pro spoustu lidí ,kteří se v tenisu pohybují je určitě vítězkou. Dokázala být kousek od vítězství,které je prvním krokem do velkého tenisu. Před pěti lety vyhrála v Pardubicích Petra Kvitová a kde je dnes.
Na začátku článku jsem psal o rozpolcených pocitech ,moc jsem Klárce vítězství přál proto je ve mně trochu smutku,že to nevyšlo. Klárka je čistý produkt našeho oddílu. Nikdy nepošilhávala po pozlátku velkých klubů. Od svých 7 let do 14 let se připravovala s Michalem Judou a od 14 let do dnešních dnů se připravuje s Honzou Kadulou. Jejich spolupráce funguje velice dobře a jen dokazuje ,že kvalita našich trenérů je na vysoké úrovni. Jediné co se nedaří našemu klubu ,je sehnat dostatek financí na rozvoj našich talentů. Kdyby někdo po přečtení těchto řádku chtěl pomoci třeba jen radou ,tak bude vítán.
Klárce,Martinovi a Tomovi přeji v kategorii dospělých hodně štěstí a dobrých výsledků a děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.
Závěrem bych si přál ,aby náš oddíl co nejdřív vychoval hráče ,který by se prosadil alespoň na medailové pozice v Pardubicích.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se