Pardubická juniorka 2009 – 2x 3.místo pro TC MJ

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Každoročně se koná v Pardubicích turnaj, který má obrovskou tradici. Řeč je o MČR dorostu „PARDUBICKÉ JUNIORCE“. Letos se konal již její 82.ročník. Turnaj se konal od 9. do 14.srpna v krásném prostředí zámeckého parku.
Letošní ročník byl s pohledu našeho oddílu sledován s větší zvědavostí než v letech předešlých. Na startu byli dva hráči našeho oddílu Klárka Fabíková a Tom Prokop. Na tom by nebylo nic neobvyklého, protože v minulých letech se tohoto turnaje zúčastnili i jiní hráči našeho oddílu (Studená, Fabík, Studený). Nikdo to nevyslovil naplno, ale určitě se letos řadili k aspirantům na přední umístění.
Turnaje se každoročně zúčastní 48 dívek a stejný počet chlapců. V kategorii chlapců chyběl pouze jediný hráč z nasazené šestnáctky Radim Urbánek. V kategorii dívek chyběly ze špičky pouze sestry Plíškovi.
Naši zvolili na turnaj odlišnou přípravu. Klárka Fabíková se připravovala se svým trenérem Kadulou v Lužánkách. Tomáš se rozjel se svým trenérem Judou na turnaj do Domžale. Turnaj měl sloužit jako zápasová rozehrávka. Jenže všechno dopadlo ve Slovinsku trošku jinak. Tomášovi se ve dvouhře příliš nedařilo, ale všechno si vynahradil ve čtyřhře, kterou společně s Jalovcem vyhrál. Fotografie ze Slovinského Domžale [zde]. V sobotu v 16.00 hod, právě ve chvíli kdy probíhala registrace na juniorku Tomáš se svým trenérem opouští Domžale a čeká ho dlouhá osmihodinová cesta do Pardubic. Ve 21.00 hod. v Brně Líšní naše minivýprava nafasovala nové oblečení výborný ovocný táč paní Judové a jelo se dál. Krátce před půlnocí doráží druhá část naší výpravy (Fabíková-Kadula již byli na místě) do města perníku. Zda bude mít perník sladkou chuť, nebo bude mít pro naše duo hořkou příchuť, se mělo ukázat v dalších dnech.
První den turnaje : zatím co Klárka nasávala atmosféru turnaje, tak na Tomáše čekal v prvním kole nebezpečný Krčmář. Na Tomovi byla vidět únava z cestování, ale i tak nedal soupeři žádnou naději na úspěch a i když výkon nebyl na 100% tak 6:3 6:3 bylo dobré. Tomáš ještě musel absolvovat se svým partnerem Vanišem první kolo čtyřhry. Jejich soupeři Voldřich (missák Pardubické juniorky 2009) a Volner byli příjemnými soupeři a výsledek 6:0 6:1nevzali příliš sil.
Druhý den : Do turnaje nejprve zasáhla Klárka. Za soupeřku měla velice bojovně hrající Baštářovou. Na Klárce byla vidět velká nervozita, především v prvním setu. Ten ale Klárka vyhrála 7:5 a ve druhém již soupeřku přejela 6:1 a mohla se radovat z postupu mezi šestnáct nejlepších.
Tomáš jako nenasazený měl za soupeře nasazenou jedenáctku, showmena a baviče Hradského. Ve velice vyrovnaném prvním setu využíval Tomáš slabší forehand soupeře a odvrátil nebezpečný stav 4:5 a set vyhrál 7:5. Druhá sada již byla v rukou Tomáše a vítězství 6:2 bylo zasloužené. Druhý hrací den zasáhli do bojů oba naši zástupci i ve čtyřhře a úspěšně bojovali o postup do čtvrtfinále. Tomáš s Vanišem si poradili s nasazeným párem Musil-Hájek 6:3 6:4 a Klárka s Němečkovou porazily Janovskou a Poletinovou 6:4 6:3.
Třetí den : Klárka měla za soupeřku v brněnském derby Kubíčkovou. Klárka se na zápas připravila po taktické stránce výborně. Od začátku svou soupeřku tlačila a přesnými údery zakončovala výměny. První set vyhrála 6:2. V koncovce druhého setu si Klárka trošku zápas zkomplikovala, ale nakonec závěr zvládla a vyhrála 6:4.
Tomáše čekal ve třetím kole téměř dvoumetrový Kunčík, kterého předností je výborný servis a kvalitní volley. Tomáš začal zápas výborně a hned v první hře vzal Kunčíkovi podání. Další break již v tomto setu nebyl a tak Tom vyhrál první set 6:4. Druhý set se nesl i nadále ve stejném duchu Kunčík výborně servíroval a Tomáš hrál lépe ze základní čáry. To nakonec rozhodlo a Tomáš si mohl po setu 7:5 užívat svůj zatím největší úspěch a tím byl postup mezi posledních osm. Ve čtyřhrách byl pro oba naše zástupce třetí hrací den tím posledním. Tomášova dvojice prohrála s prvním nasazeným párem Hanzlík-Vrňák 2:6 4:6 a Klárka se svou partnerkou nestačily na dvojici Smitková-Martincová 3:6 7:5 3:10
Video hodnocení osmifinále

Get the Flash Player to see this content.

Čtvrtý den : BOMBA JMÉNEM TC-MJ TENIS ! Tak s troškou nadsázky by se dal nazvat čtvrtý hrací den. Všechno začala Klárka, která se o postup do semifinále utkala s Tůmovou, která se pohybuje na konci první stovky žebříčku ITF. Klárka začala velice dobře a získala první set 6:2. Ve druhém setu jasně vládla Tůmová, která druhý set vyhrála 6:0. Klárka hrozně toužila vyhrát a bojovala jako snad ještě nikdy. Za stavu 4:1 pro Klárku se hrála možná rozhodující hra celého zápasu. Trvala 8 minut a Klárka zvýšila na 5:1. Tůmová v závěru již jen korigovala na 6:2.
Po Klárce nastupoval Tomáš. Jeho soupeřem byl Bulant. Jeho otec patřil mezí českou špičku a byla jen jeho škoda, že v osmdesátých letech se nedalo tak cestovat na zahraniční turnaje jako dnes. Jeho umění by stačilo možná i na světovou stovku.
Na turnaji byl samozřejmě přítomen a svého syna nejen po herní stránce, ale i radou na turnaj dobře připravil. Tomáš začal zápas výborně a s odhodláním svého soupeře rozsekat se ujal vedení 5:0. Za tohoto stavu se ukázala chytrost Bulanta . Začal hrát volné vysoké míče a Tomášovu hru zničil. K této taktice najednou přidal i drtivý forehand a najednou bylo 5:4. Tomáš však zvládl desátou hru opět na jedničku a to znamenalo set 6:4. Jenže začátek druhého setu zvládl lépe Bulant a rázem vedl 3:0. Za tohoto stavu byl zápas přerušen. Desetiminutové přerušení a trenérské rady a povzbuzení vlily Tomášovi do těla nové odhodlání. Set se dostal do stavu 0:4. Tomáš snížil na 2:5, ale i tak to nevypadalo dobře. Tomáš však prokázal, že na sebevědomí za poslední rok velice zapracoval, set nezabalil a otočil výsledek na 7:5.
Do semifinále „Pardubické juniorky“, postoupili v kategorii dívek po jedné hráčce ze Severočeské tenisové, ČLTK Praha, Prostějova a TC-MJ TENIS. V kategorii chlapců to byli tři hráči z Prostějova a jeden hráč z TC-MJ TENIS.
Video hodnocení čtvrfinálových zápasů

Pátý den : Klárku čekala na centrálním dvorci v pravé poledne před zaplněnými tribunami první nasazená Borecká. Na Klárce bylo vidět od prvních míčků, že je nervózní. Postupně se však dostávala do zápasu a za stavu 3:4 a 40:15 měla jasně nahraný míč na 4:4. Jenže svou šanci nevyužila a bylo 3:6. Druhý set byl téměř kopií prvního. Klárka dotahovala a od poloviny druhého setu hrála výborně. Stav byl 4:4 a tam prokázala Borecká svou zkušenost. Dotáhla set i zápas do vítězné koncovky 6:4.
Na centrální dvorec nastoupil proti prvnímu nasazenému Robertu Rumlerovi,Tomáš. První set se hrál podle not Roberta a brzy bylo 3:6. Jenže druhý set hrál Tomáš ve výborné formě a razantními údery od základní čáry brzy srovnal stav setů na 1:1. Třetí set to byla bitva pro silné nervy. Tomáš prohrával 1:3, ale otočil na 4:3 a měl na 5:3 nedal a bylo 4:4. Tomáš šel opět do vedení 5:4. Rumler otočil na 5:6 a měl podání. Tomáš se naposledy vzepřel osudu a srovnal na 6:6. V tiebreaku se ukázala obrovská zkušenost Rumlera a výsledkem 7:3 vystavil Tomášovi stopku na cestě do vysněného finále. Tomáš byl velice blízko od postupu, ale i tak je jeho i Klárčin úspěch obrovským nejen jejich, ale i celého našeho oddílu, kde oba vyrůstají od svých šesti let. Nikdy nepošilhávali po Prostějovu a vždy se připravovali ve svém klubu. To je ta nejlepší cesta za úspěchem.
Ještě jednou oběma gratuluji a udělali radost nejen sobě, ale všem, kteří se na jejich vývoji podíleli a doufám i všem, kteří je denně potkávají v Lužánkách na kurtu číslo 4 a 5.