- TC-MJ Brno - http://www.judatenis.com -

Poděkování p.Judovi – Libor Kocí

Posted By admin On 31.8.2011 @ 07:40 In BT MJ Tour | Comments Disabled

 

Když jsem sledoval slavnostní předávání pohárů všem dvaceti šťastným dětem, které se zúčastnily závěrečného turnaje Masters BT MJ Babolat Tour, několikrát mi vyvstala na mysl lítost, že jsem mezi rodiči nezrealizoval veřejné poděkování a pamětní ocenění tomu, kdo se o tento zážitek po léta opakovaně zasluhuje. Bohužel ve spěchu a shonu, ve všedních problémech a mnohdy značné časové tísni, což je patrně chrakteriska většiny rodičů, jejichž děti [1] hrají tenis, mne tato myšlenka napadla až ráno v závěrečný den turnaje a celé letní tour, a já neměl už sílu dát něco důstojného dohromady. Mohl bych i teď mlčet, tak jako jsem mlčel na onom kurtě, když se předávaly ceny. Mlčet ale nemohu, protože jako rodič cítím dluh vůči člověkovi, který díky své práci pozitivně ovlivnil mnoho dětí, mezi nimi i moji dceru. Nevím, kolik rodičů by sdílelo můj názor, proto nechci hovořit za ostatní. Přesto věřím, že zásadně proti by snad nebyl nikdo.
Rád bych tedy teď a touto formou alespoň poděkoval panu Michalu Judovi za nezapomenutelné zážitky spojené s turnaji, za uvedení dětí do individuální soutěživosti, ale i kolektivního přátelství a fair play vztahů. S mojí dcerou jsem se zúčastnil celkem tří ročníků BT MJ Babolat Tour a to zimních i letních. Díky přehledu, který jsem touto četnou účastí získal i díky tomu, že za dobu, kdy moje dcera hraje tenis mám možnost srovnání s jinými tour, si mohu dovolit vyslovit určité hodnocení. Pokud bych mohl oznámkovat všech šest absolvovaných celků pořádaných panem Judou, nemohl bych udělit jinou známku, než – a to bez nadsázky – jedničku dvakrát podtrženou. Oprostím-li se od nepodstatných negativních názorů některých dětí či jejich rodičů pramenících z nějakých momentálních emocí kvůli bezvýznamného detailu, potom nemohu konstatovat nic jiného, než že tyto tour jsou ne-li bezkonkurenční, potom tedy alespoň na velmi vysoké úrovni. A to jak po stránce organizační, tak i sportovní. Po všechny tři roky se na turnaje sjížděla kvaliní konkurence z míst, měst a zemí několik set kilometrů vzdálených a to jak na západ od našeho města, tak i na východ.
Můj příspěvek není reklamou pro nadcházející ročníky narození, pro které budou tour organizované v příštím roce či letech následujících. Můj příspěvek je ryzí poděkování panu Michalu Judovi za vše dobré.
Na druhé straně bych však díky vlastním zkušenostem účast na těchto turnajích všem vřele doporučil.

Libor Kocí


Article printed from TC-MJ Brno: http://www.judatenis.com

URL to article: http://www.judatenis.com/podekovani-p-judovi-libor-koci

URLs in this post:

[1] děti: http://www.levnepohadky.cz/pohadky-pro-deti/

Copyright © 2008 TC-MJ Brno. All rights reserved.