Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Pohled na žebříčky po sezóně 2008 / 2009

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Letošní sezóna je u konce a dlouho očekávané celostátní žebříčky 2009 spatřily světlo světa. Ti pilnější počtáři si pouze zkontrolovali, zda je vše v pořádku, ale většina hráčů a hráček čekala, jak jsou na tom na konci sezóny.
V mládežnických kategoriích jsou žebříčky často kritizovány za neblahý vliv na mladé hráče. Že rodiče zapomínají na nutnost tréninku a jen se „honí“ za body. Ať je pravda kde chce, já si myslím, že jsou spravedlivým obrazem výkonnosti jednotlivých hráčů. Určitě by se našla negativa, ale zatím nikdo nic jiného nevymyslel. Pochopitelně není nutné je přeceňovat. Přirovnal bych to asi ke skutečnosti, že když žák základní školy má v páté třídě samé jedničky, tak není jistota, že z něj bude stavební inženýr nebo doktor, ale všem to udělá radost. Tak tuto radost nikomu nechci brát a vyzvednu ty nejkvalitnější umístění na žebříčku CZ.
Začnu od těch nejmladších a tam k mé velké radosti je podle mého názoru největší „bomba“. Ondra Čtverák je v prvním hráčem v žebříčku mladšího žactva pro sezónu 2010. To samo osobě je výborný úspěch. Jenže tím to nekončí. Post dvojky ml.žactva zaujme další hráč našeho oddílu Vojta Prokop. Pro příští sezónu bude mít náš oddíl v kategorii dívek v první dvacítce hned tři hráčky. Od 12 do 17 místa se umístila trojice Miháliková, Kolomazníková a Pleskačová.
Velice dobře si vedl i jejich o rok starší spoluhráč Jirka Pazdera, kterému nakonec patří 10.místo v ročníku narození 1997. Ve stejném ročníku si velice dobře vedla i hráčka našeho oddílu Hanka Uhrová, které patří 37 místo.

Ve starším žactvu držel v předešlých sezónách prapor ročníku narození 1995 vysoko David Kiss. Letošní sezóna nebyla pro Davida ta nejpovedenější. Drobná zranění narušili jeho přípravu a konečné 23 místo není špatné, ale David určitě myslel výš. Letošní přestupová posila Mirek Herzán obsadil 16 místo ( tento hráč se připravuje mimo náš oddíl).
V ročníku narození 1996 se na 21.místo prodral Radim Barták, ale i pro něj platí to co pro Davida, že před letošní sezónou chtěl být určitě výš.
V kategorii dívek nám pro jednu sezónu dělala svými výsledky velkou radost Kristýna Hrabalová, které v ročníku narození 1996 patří krásné desáté místo. Před sezónou přišla z Kroměříže a kam dál povedou její kroky to se teprve ukáže.

V kategorii dorostu máme určitě důvod k radosti. Na celostátním žebříčku patří čtvrté místo Tomáši Prokopovi. Jeho kamarád a spoluhráč Martin Kobza prodělal díky zranění tříměsíční půst od tenisové rakety, ale já věřím, že je v Martinových silách znovu klepat na dveře první desítky. Letos se musel spokojit s 32 místem.
V kategorii dívek se vysoko pohybuje i Klárka Fabíková. Stejně jako Tomáš, tak i Klárka upřednostňovala turnaje ITF a na českém žebříčku skončila na 15 místě. Je to dobré, ale výkonnost Klárky je mnohem výš. Další hráčkou, kterou je nutno vyzvednout je skromná hráčka Petra Belzová, které patří pěkné 54 místo.

Český žebříček kategorie dospělých není pro špičkové hráče tak důležitý. Hráči začínají zkoušet turnaje, kde se sbírají body do žebříčku ATP a WTA.
O to se pokoušeli i hráči našeho oddílu Martin Studený a Adam Fabík. Zatím bez úspěchu, ale jde o mladé hráče, kteří mají ještě vše před sebou.
Pokud startovali na turnajích v ČR tak se jim dařilo a oba si připsali turnajové vítězství. Martinovi patří 41 a Adamovi 53 příčka. V ženách se nejvýš umístila Klárka Fabíková, které patří 71 příčka.

V tomto článku hrála hlavní úlohu fakta podložené čísly. Pro někoho byla čísla příjemná pro někoho naopak. V této souvislosti bych oprášil myšlenku, se kterou jsem otvíral před 13 lety tenisovou školu a zakládal tenisový oddíl TC-MJ TENIS. Chtěl jsem vychovat aspoň jednoho hráče, který by byl zařazen v celostátním žebříčku. Tím bych zakončil i letošní hodnocení.
Gratulace všem kteří jsou umístěni na celostátním žebříčku v sezóně 2009.

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se