Prokop a Kobza ve Frýdlantu nad Ostravicí

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se konal od 27.1.další turnaj seriálu ITF. Turnaj ve Frýdlantu byl zařazen do kategorie ITF G4. Organizátorům se prezentovalo šest hráčů ze druhé světové stovky, což je na kategorii G4 silná konkurence.
Ve startovním listině byli i dva hráči našeho oddílu Tomáš Prokop a postupující z kvalifikace Martin Kobza.
Martin si v prvním kole kvalifikace poradil s Rolou 6:0 6:3 a ve druhém s Panákem 6:3 6:3. V boji o postup do hlavní soutěže svedl bitvu s Vaculíkem, kterého porazil 5:7 7:6 6:2.
V prvním kole měl Tomáš za soupeře Slováka Lacka. Tomáš začal zápas velice dobře a vyhrál první set 6:1. Ve druhém setu se soupeř začal zvedat a jeho hra na hranici rizika začala dělat Tomášovi problémy. Tomáš, ale zvládl koncovku a vyhrál druhý set 7:5. Martin měl za soupeře Janíka z Polska (přezdívaného za svou vysokou postavu „pantáta“). Martin odehrál z favorizovaným soupeřem důstojnou partii a prohrál 3:6 4:6.
Přemožitel Martina čekal Tomáše ve druhém kole. Tomáš začal první set velice dobře a hned v úvodu mu vzal podání a to se ukázalo pro první set rozhodující. Tomáš vyhrál 6:3. Ve druhém setu si Tomáš prohrál jedno svoje podání a výsledek byl opačný 3:6. Ve třetím setu si soupeři drželi podání až do závěru setu. Ve chvíli, kdy se pomalu blížila zkrácená hra, tak dokázal Tomáš svému soupeři vzít podání a vyhrál 6:4.
Čtvrtfinále proti Dánovi Engstedovi mělo výbornou úroveň. Tomáš nezvládl v prvním setu udržet vedení 5:3 a prohrál 6:7. V zápase plném dlouhých výměn dokázal Tomáš vyhrát druhý set 6:3 a ve třetím vedl 2:0 a měl podání. Své podání, ale neudržel a to soupeře vrátilo do zápasu. V závěru měl Dán více sil a po setech 6:7 6:3 3:6 odešel Tomáš poražen, ale se ctí.
Engsted si poradil v dalším kole jak z Italem Cecchinátem 6:7 6:2 6:1 tak ve finále s Ukrajincem Stachovským 6:4 6:1 a stal se vítězem turnaje.
Naši hráči předvedli ve Frýdlantu dobré výkony a jen tak dál.