Radim Barták na krajském přeboru zlatý a stříbrný

Michal Juda napsal…

Ve dnech 24.-26.5.2008 se uskutečnil v našem areálu krajský přebor mladšího žactva. Turnaje se zúčastnilo 42 hráčů z celého jihomoravského kraje. Turnaj i do kvality měl velice dobrou úroveň. Z první desítky českého žebříčku byla ve startovním poli čtveřice : Kolář, Kellovský, Neumann a Chyba.

Z našeho oddílu se turnaje zúčastnilo osm hráčů, kteří si vůbec nevedli špatně. Oktet  Balun Jonáš, Balun Jirka, Čtverák, Barták, Štěpánek, Prokop, Nguyen a Pazdera dokazovali svými výkony, že budoucnost našeho klubu není špatná.

Výborného výsledku dosáhl na přeborech Radim Barták

V prvním kole měl volno a ve druhém si poradil lehce z dalším hráčem našeho oddílu Čtverákem. Ve třetím kole nezačal s Brabcem dobře a prohrával 2:3, ale zpřesnil hru a zápas dovedl do vítězného konce 6:3 6:1. Ve čtvrtfinále čekal na Radima druhý nasazený Kellovský. Radim podal svůj nejlepší výkon na turnaji a  soupeře přehrál ve dvou setech 6:2 6:3. Svůj úspěch nad Kellovským ve čtvrtfinále chtěl potvrdit v semifinálovém zápase proti nasazené čtverce Neumannovi. Nervozita mu svazovala nohy i ruce téměř do poloviny zápasu. Prohrál první set 2:6 a ani ve druhém to s Radimem nevypadalo dobře. Dokázal však zabojovat vyhrál druhý set 6:4. Ve třetím setu nadělil svému soupeři „kanára“ a radoval se z postupu do finále.

Tam narazil Radim na bezchybně hrajícího Koláře. Ten zatlačil našeho hráče od začátku do obrany a hlavně v prvním setu mu nedal šanci. Druhý set byl vyrovnanější, ale koncovku zvládl lépe Kolář a tím i celé utkání 6:1 6:4. Kolář jako první nasazený se stal zaslouženě vítězem turnaje a já přidávám gratulaci.

Z dalších našich hráčů se vedlo velice dobře Martinu Štěpánkovi, který si postupem do čtvrtfinále vybojoval společně s Bartákem, účast na MČR začátkem prázdnin v Mostě.

Naše „mladí“ Balun, Čtverár, Prokop, Pazdera se radovali z postupu do druhého kola, ale díky jejich mládí byl postup mezi posledních 32 hráčů zatím maximem.

Ve čtyřhře se do finále probojoval společně s Neumannem znovu Radim Barták a na druhé straně sítě stál jeho přemožitel ve finále dvouhry Kolář společně s Chybou. Radimovi se odveta podařila . Dvojice Barták-Neumann vyhrála po setech 6:1 6:3 a získala Přebornický titul ve čtyřhře pro rok 2008.

Celkově se přebory i díky krásnému jarnímu počasí vydařily. Organizačně  se na turnaji  podílel Honza Ká a já.

Fotografie z turnaje ve fotogalerii [zde] nebo na jiném serveru [zde]

Za necelý měsíc se do Brna sjede celá česká špička v kategorii mladšího žactva. Náš oddíl bude pořadatelem turnaje kategorie „A“. A doufám, že se na turnaji neztratí ani naši tenisté.