Radim Barták vybojoval první a třetí místo na „Áčku“

Michal Juda napsal…

Ve dnech 16.-20.6.2008 se konal na kurtech v Lužánkách turnaj mladšího žactva nejvyšší kategorie. Bylo to poprvé co byl náš oddíl pořadatelem „Ačka“ v kategorii mladšího žactva. Konkurence byla výborná. Z první desítky podle žebříčku, chyběl pouze Slezák.
V pondělní kvalifikaci měl náš oddíl zastoupení v podobě Milana Nguyena a Jirky Pazdery. Milan si v prvním kole poradil se Zbořilem, ale ve druhém kole nestačil na Pobořila. Jirka se utkal v prvním kole s Motlem, ale jeho obava ze soupeře byla větší než jeho víra ve vlastní síly. Prohrál ve dvou setech 4:6 3:6. Je to škoda, protože Jirka na svého soupeře určitě měl.
Hlavní soutěž začala v pondělí a z našeho oddílu se jí zúčastnili : Barták, Štěpánek, Čtverák, Balun, Prokop a svou druhou šanci dostal Pazdera.
V prvním kole si poradil se svým soupeřem překvapivě z našich hráčů jen Čtverák. S Poklopem prohrával 0:3 ve třetím setu, ale zápas otočil a radoval se z postupu do druhého kola. Pazdera odčinil nevýrazný výkon z kvalifikace, ale na postup to nestačilo. Prohrál s Naisarem 5:7 2:6. Balun měl v prvním kole přemožitele Nguyena z kvalifikace Pobořila a to byl těžký oříšek, který Jirka nerozlouskl a prohrál ve dvou setech 1:6 1:6. Prokop uspokojen vítězným tažením na turnaji v Zašové, který vyhrál (v pondělí 15.6.), v sobě nenašel potřebnou motivaci a bojovnost. Po neslaném a nemastném výkonu prohrál 2:6 4:6. Hodně se očekávalo od bojovníka Štěpánka. Ten měl, ale velkou smůlu na los, ten mu do cesty postavil Rusa Taravana. V zápase velmi dobré úrovně prohrál 3:6 6:7. Do druhého kola ještě postoupil dvanáctý nasazený Barták, který měl v prvním kole volno.
Ve druhém kole si poradil lehce Barták s Orlitou 6:1,6:1. Ondra Čtverák si s chutí zahrál proti nasazenému Neumanovi, ale prohrál po dobrém výkonu 1:6 6:1 1:6.
Ve třetím kole měl náš oddíl jediného zástupce a to Radima Bartáka, ten měl za soupeře druhého nasazeného Koláře. Radim zahrál velice dobře takticky a postoupil do dalšího kola po výsledku 6:2 6:3. Tam mu stál v cestě Kellovský. Radim využil soupeřova slabšího „bekendu“ a postoupil do semifinále. Jeho soupeřem byl Děrkas, který si ve čtvrtfinále poradil po vyrovnaném prvním setu s Chybou 7:6 6:1. Dalším semifinalistou se stal Vrba, který nedal žádnou šanci Dembekovi a postoupil po výsledku 6:1 6:2. Čtveřici doplnil Neumann, který vyhrál nad Majdou 6:2 6:4.
V prvním semifinále mezi Vrbou a Neumannem se hrály nekonečné výměny, ale důležité body získával Vrba a zaslouženě vyhrál 6:4 6:4. Ve druhém semifinále nastoupil náš Radim Barták proti Děrkasovi. Po ustrašeném prvním setu se Radim přeci jen dostal do tempa, ale na obrat to nestačilo a prohrál 1:6 4:6. Radim sice prohrál, ale za postup do semifinále zaslouží velkou gratulaci.
Finále mezi Vrbou a Děrkasem začalo velice nervózně a oba hráči se předháněli v počtu nevynucených chyb. Méně jich udělal v prvním setu Vrba a vyhrál set 6:2. Ve druhém polevil a toho dokázal zlepšující se Děrkas využít a vyhrál druhý set 6:3. Ve třetím setu se hrál nejlepší tenis tohoto zápasu. Oba hráči bojovali o každý míček. V koncovce byl šťastnější Vrba, vyhrál 6:4 a stal se vítězem turnaje.
Co říct k vítězi, určitě neměl nejlepší forhend a ani bekhend ze všech účastníků, všechny své soupeře porazil tenisovou chytrostí a to je věc, která se učí nejhůř.
Do finále čtyřhry se probovala dvojice Kolář, Děrkas a Neumann společně s našim Bartákem. První set vyhrála lehce dvojice Kolář-Děrkas 6:1, ale od druhého setu začal mít navrch tenis v podání Bartáka-Neumanna, ti dokázali vyhrát další dva sety 6:1 a 6:3 a stali se vítězi turnaje.
Náročný víkend jak pro hráče, tak pro pořadatele dopadl dobře. Po sportovní stránce se o to postaral Radim Barták, počasí nám přálo a ani jako pořadatelé jsme nepropadli.