Renata, David a Evžen vítězně v Pelhřimově

V Pelhřimově se konal ve dnech 22.-26.9. jeden z posledních turnajů mladšího žactva v letošní sezóně. O turnaj kategorie „B“ byl velký zájem a sešla se i velice kvalitní konkurence.
V kategorii dívek náš oddíl zastupovala Renáta Pleskačová a vedla si na výbornou. V konkurenci 31 dívek postoupila do semifinále, kde si poradila lehce s Markovou 6:1 6:1. Finálový zápas proti Běhounkové začala Renáta výborně a vyhrála první set bez ztráty hry. Ve druhém setu zvládla koncovku a po setech 6:0 6:4 se stala vítězkou turnaje.
V kategorii chlapců nás representovala dvojice Evžen Holiš a David Sedlář. Pro oba dva je letošní sezóna v mladším žactvu první, ale v průběhu sezóny získaly zkušenosti, které chtěli v Příbrami využít. V konkurenci 36 hráčů si vedli velice dobře. Oba dokázali postoupit do semifinále. Tam čekal na Evžena první nasazený Balůn. Evžen prohrál první set 2:6, ale ve druhém vedl nadějně 5:4 30:0. Toto vedení nedokázal využít a nakonec prohrál i druhý set 6:7. David měl za soupeře Rabase, na kterého vlétl jako raketa a vedl 4:0. Za tohoto nadějného stavu na Davida dolehl asi strach z vítězství. Rabas dokázal set otočit a po setech 6:4 6:2 zastavil Davidovo tažení turnajem.
Pro oba naše mladé tenisty bylo semifinále úspěchem. Svůj úspěch ze dvouhry ještě zvýraznili ve čtyřhře, kde postoupili do finále. Tam si poradili s dvojicí Šprlák-Puk-Rabas 6:1 6:3 a stali se vítězi turnaje.
Trojici našich hráčů gratuluji a hodně podobných výsledků v zimní sezóně.