Safina Cup 09 – Fabíková a Prokop nezklamali

Po úspěšném turnaji ITF v Plzni, pokračovala dvojice našich hráčů Fabíková, Prokop na turnaj do Prahy. Tam se hrál na legendárním ostrově Štvanice další turnaj seriálu ITF 4.
Klárka byla na turnaji nasazena jako číslo jedna a Tomáš se dostal do hlavní soutěže díky volné kartě ČTS.
Klárku čekala v prvním kole Estonka Ishanová. Klárka nepustila soupeřku vůbec do hry a za necelou hodinku byla ve druhém kole, po výsledku 6:2 6:1. Tomáš si na postup do druhého kola musel počkat trošku déle. V prvním se střetl s Chorvatem Kliskiničem. Po dobrém výkonu se mu to po setech 6:4 7:5 podařilo.
Ve druhém kole se Klárka střetla s Češkou Janovskou. Klárka nepodala jeden ze svých nejlepších výkonů, ale na soupeřku to stačilo a postoupila do třetího kola. Tomáš měl za soupeře ve druhém kole Kanára z Francie. Ten si v prvním kole poradil s nasazenou jedničkou Strnadem ve dvou setech. Tomáš začal dobře a vedl v prvním setu 3:2, potom se začala prosazovat bezchybná hra Francouze, který si s pomalou antukou rozuměl daleko více než Tom. Kanár vyhrál první set 6:3 a ve druhém vedl 4:2 a nevypadalo to s Tomem dobře. Ten ale dokázal, letos již několikrát, že si z nepříznivým stavem dokáže poradit. Otočil set na 6:4 a ve třetím setu začali Francouzovi docházet síly a Tomáš vyhrál třetí set 6:2.
Čtvrtfinálový los postavil našim hráčům do cesty sourozence Wagnerovi z Německa.
Nejdřív se postavil na kurt Tomáš. Zápas začal Tomáš katastrofálně a brzy prohrával 0:5, za tohoto stavu uhrál první hru, ale set nezachránil a prohrál 1:6. Druhý set byl daleko vyrovnanější, ale za kratší konec tahal Tomáš a stále dotahoval vedení Wagnera. Karta se začala obracet na konci setu, kdy se Tomášova hra začala zlepšovat a výkon gradoval v tiebreaku, který Tomáš vyhrál 7:1 a vyrovnal 1:1 na sety. Kdo čekal, že bude Tomáš pokračovat ve výborném výkonu z konce druhého setu, byl zklamán. Tomáš se vrátil k ustrašenému výkonu ze začátku zápasu a prohrával 1:4. Kladem je, že ani za tohoto stavu zápas nezabalil a stále bojoval. Odměnou mu bylo snížení na 3:4 a v klíčové hře celého zapasu vedl 40:15 a měl několik šancí vyrovnat na 4:4. Tyto šance nevyužil a Wagner dotáhl set do vítězství 6:3. Tato porážka se dá zařadit do kategorie zbytečných a doufám, že se z ní Tom poučí. Po nerváku, který předvedl Tomáš nastupovala na kurt Klárka. Od prvního míčku byla na Klárce vidět obrovská nervozita. Jednak chtěla vyhrát a také jí svazovala pozice první nasazené hráčky, kterou na okruhu ITF ještě nezažila. Vedení 3:2 pro Klárku bylo sice nadějné, ale také poslední v prvním setu. Klárka prohrála první set 3:6. Ani druhý set nepřinesl žádnou změnu. Klárka sice bojovala, ale byl to boj spíš se sebou samou, než se soupeřkou. Dvakrát se dokonce po pádu ocitla na lopatkách, ale vstala a bojovala dál . Potřetí jí na lopatky poslala Wagnerová, když využila mečbol.

I přes porážky ve čtvrtfinále dokázali naši hráči, že výsledky z Plzně nebyly náhodné a oba mají na to, aby se na žebříčku posouvali stále výš. Klárce patří po tomto turnaji místo na začátku třetí stovky a Tomáš je okolo 550 místa na světě. Na dalších turnajích přeji oběma hodně dobrých výsledků.