Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Soutěže družstev 2010 jsou minulostí

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Letošní soutěže družstev jsou za námi. Stejně jako každý rok nás všechny pořádně vyždímaly a nejen hráči a hráčky ,ale také kapitáni a rodiče si zhluboka oddechnou. Stejný pocit mám každý rok i já. Tento pocit však ukončí konec roku kdy se začínají přihlašovat družstva do nové sezóny. Já doufám, že všichni hráči a hráčky mají stejné pocity a proto se podívejme na jednotlivé kategorie s odstupem jednoho týdne.

DOSPĚLÍ:
V této kategorii ještě není sezóna u konce. Naše „A“ družstvo čeká v záři boj v první lize kam jsme postoupili.
V soutěžích však startovalo naše „B“ družstvo. Jeho síla byla postavena jednak na mladých hráčích Fabíkové, Kobzovi, Prokopovi a Belzové tak i na ostřílených Hečkovi, Kadulovi. Družstvo si dovolilo jedno zaváhaní a to v zápase se ŽLTC Brno. Toto zaváhání napravili v zápase s TC Brno. Dokázali jsme TC Brno porazit 5:4 a zajistit si druhé místo, které v letošní sezóně znamenalo postup do divize,
Před sezónou mně Honza Kadula přemluvil, abych založil i céčko. Moje první reakce byla, že se asi zbláznil. Jeho argument zněl, že se o všechno postará. Holky že máme Gottwaldová, Studená a Judová. Kluci Holiš st., Kiss, Vančura Lu, Hlinomaz se nemohou dočkat a jestli bude potřeba tak pomůže. Že bude muset pomáhat víc než si před začátkem soutěží představoval, to ví Honza nejlépe. Svůj slib, ale splnil. O družstvo se postaral a družstvo vybojovalo postup.

DOROST:
V první lize jsme měli jasný cíl, kterým byl postup na MČR. Cíl byl sice jasný, ale všichni jsme věděli, že ho nebude jednoduché vybojovat. V cestě stálo posílené TC Brno spolupracující s ŽLTC Brno. Den D nastal a dvě neporažená družstva se utkala v šestém kole o postup. Na kurtech TC Brno nastoupily obě družstva v nejsilnější sestavě. Zápas zahájil fantastickým výkonem Kobza, který porazil prvního hráče TC brno,Šafránka. Najednou vypadalo všechno růžově. Fabíková a Hrabalová byly jistota a získaly to co se od nich čekalo tři body.
V tuto chvíli byl postup vzdálen jeden bod. Všichni aktéři budou vzpomínat nevyužité setboly Albrechta, nebo první porážka Glotzmanna od Varhaníka v životě. Takový je ale tenis, v tom je jeho krása a u soutěží družstev vždy uchystá nějaké překvapení. Naše družstvo tento zápas prohrálo 4:5 a na MČR cestuje TC Brno a my můžeme chystat odvetu v roce 2011.
V soutěžích startovalo i naše „B“, které loni postoupilo do I.třídy a letos se od něj očekávalo udržení. Jenže družstvo mělo na soupisce dva ostřílené hráče Bednáře, Glotzmanna a výbornou Belzovou. Družstvo doplnili mladí Kiss, Tyllich, Barták, Pazdera, Uhrová a najednou byl boj o postup otevřen do posledního kola. Porážka 4:5 s Letoovicemi v posledním kole znamenala konečné třetí místo.

STARŠÍ ŽACTVO:
Při pohledu na program soutěže se muselo zdát že tohle někdo připravil dopředu. V posledním kole na sebe narazí dva největší favorité celé soutěže. TC-MJ TENIS a TC BRNO.
Celé družstvo fungovalo do posledního kola jako dobře secvičený orchestr, který měl kvalitního dirigenta v podobě Jiřího Pazdery staršího. Neúčast některého z opor, byla okamžitě nahrazena někým jiným. Přesně tak má fungovat družstvo.
Všechno dopadlo jak „mistr los“ připravil. Obě jmenovaná družstva vydržela bez porážky do posledního kola. Za stavu 4:4 na zápasy se hrála poslední čtyřhra. Myslím si, že jeho aktéři si budou toto utkání pamatovat celý život. Dvojice Pazdera-Štěpánek vedla nad hráči TC Brno Majdou-Šimkem 6:4 5:1, měli pět mečbolů na postup na MČR, ale nakonec odcházeli se skloněnou hlavou naši. Znovu musím opakovat, že tohle je radost i hořkost soutěží družstev. Odveta v roce 2011.
K oporám patřili Barták, Janoušek, Štěpánek, Pazdera, Selecký, Uhrová, Knutsonová, Stloukalová, Hercegová.
Malou náplastí bylo vystoupení našeho béčka, které dokázalo I.třídu vyhrát. Výborně si vedlo celé družstvo Kolomazníková, Pleskačová, Pazdera, Prokop, Čtverák, Holiš, Sedlář, Brabec.

MLADŠÍ ŽACTVO:
Tak jak stmelil organizačně Pazdera st. družstvo starších žáku, to samé se dá říct o Renatě Kolomazníkové, která pevnou rukou řídila jako kapitánka družstvo mladšího žactva.
Družstvo bylo složené ze zkušených hráčů Pleskačové, Kolomazníkové, Prokopa, Černocha a dále Lenocha, Holiše, Sedláře. Toto družstvo šlapalo jako hodinky a jasně vybojovalo postup na MČR, které se bude konat v polovině července na kurtech v Jihlavě. Naši v minulosti vybojovali v této kategorii dvě pátá místa. To druhé páté místo je pouze rok staré. V silách tohoto družstva je toto umístění minimálně zopakovat.
V I.třídě se našemu béčku podařilo celou soutěž vyhrát. Družstvo bylo složeno hlavně z mladých hráčů . Starší byli Krejčí, Schenk a Kalavská. Družstvo doplnili nováčci v kategorii mladšího žactva Palan, Holiš, Sedlář, Pařízek, Kadulová a Jašková. Některé jejich výkony byly i pro mě velkým překvapením.

BABY TENIS
:
Vystoupení našich baby tenistů je pro mě trošku zklamáním. Na postup na MČR asi nemyslel nikdo, ale postoupit do krajského finále byla povinnost. Oporou družstva byl Podsedník, který se s touto úlohou vyrovnal na výbornou a neprohrál ani jeden zápas. Jenže družstvo v rozhodujícím zápase hrálo s TC Brno 3:3 a na sety byl stav také vyrovnaný. O postupu TC Brno rozhodl jediný gem. Možná smůla, ale soupeř bojoval víc a postup si zasloužil.

MINITENIS:
Jestli boj o konečné čtvrté místo lze brat u družstva baby tenistů jako neúspěch, co říct na boj našich mini tenistů o umístění v druhé polovině startovního pole. Nad tímto neúspěchem je potřeba se zamyslet. Zvlášť proto, že oporou družstva byl Zavřel, který patři mezi nejlepší mini tenisty v kraji.
Do budoucna je potřeba nejen baby tenis, ale také mini tenis vrátit do popředí kraje.

Doufám, že těchto pár řádků vás nabudí na příští sezónu. Ta letošní sezóna byla výborná, ale ta další může být ještě lepši. Letos nám chybělo trošku toho tenisového štěstíčka. Třeba na nás čeká v sezóně 2011.

MJ

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se