Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Soutěže družstev I. a II. kolo

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Michal Juda napsal…

DOSPĚLÍ
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/dospeli
 

K prvnímu utkání letošního ročníku II.ligy jelo naše „A“ družstvo do Turnova. Dvoudenní „výlet“ na sever republiky byl úspěšný a naše družstvo si přivezlo důležité vítězství 7:2.

Ve druhém kole přivítalo naše družstvo Letovice. Do zápasů dvouher nemohl být zařazen Studený, jelikož v době utkání dělal přijímací zkoušky na VŠ. Podařilo se však na post jedničky sehnat náhradu v podobě Martina ze Slovenska. Ten na postu jedničky odvedl velice dobrý výkon a porazil Urbánka ve dvou setech. Adam Fabík prohrál první set s Řeholou 5:7 ve druhém setu za stavu 3:2 pro Fabíka se Řehola zranil a ze zápasu musel odstoupit. Káňa odehrál velkou tenisovou bitvu s Winklerem, po téměř třech hodinách prohrál v tajbrejku třetího setu. Spolehlivý výkon podal Roman Hečko i když ve druhém setu mu docházely síly a šlachovitý, dobře živený Gebl toho málem využil. Vágnerová po náročném týdnu, kdy byla ve finále turnaje kategorie „A“ dorostenek, nevydržela tuto zátěž a fyzicky zkolabovala. Přeji jí, aby se dala co nejdřív do dobré kondice a mohla družstvu pomoci. Fabíková odvedla ve dvouhře dobrý výkon a svou soupeřku lehce přehrála. Naše dvojice vyhrály i obě čtyřhry a všichni celkově porazili Letovice 6:3.

Za družstvo nastoupili : Studený, Fabík, Kaňa, Hečko, Kadula, Martin, Vágnerová, Fabíková, Gottvaldová

Naše „B“ družstvo začalo soutěž na hřišti LTC Hodonín. Naši odjeli k utkání bez jedné ženy a prohrávali 0:2 aniž by udeřili do míčku. Utkání nakonec prohráli 3:6.

Ve svém druhém utkání přivítali naši družstvo Kyjova. Z našeho družstva zaslouží pochvalu Kaláb a Prokop, kteří se postarali o jediné tři body našich. Bude nutné, aby k dalším zápasům nastupovali v nejsilnější možné sestavě, aby nebyl problém s udržením se v soutěži.

Za družstvo nastoupili : Fabián, Kaláb, Hegner, Prokop, Bučík, Baběrádová a Belzová

 
 
DOROST
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/dorost
 
Velice těžké utkání absolvovali na úvod naši dorostenci. Jejich soupeřem byl favorit celé soutěže ŽLTC Brno. Velice dobré výkony podali Fabík a Prokop, kteří se podíleli na zisku třech bodů našeho družstva. Ostatní hráči zahráli na hranici svých možnosti, ale tentokrát to na soupeře nestačilo a  prohra 3:6 byla na světě.

Ve svém druhém utkání se naši utkali s TC Brno. Naši nastoupili pouze se třemi hráči. Situace v této kategorii není co do počtu hráčů ani do jejich kvality dobrá a pro příští rok je nutné dorost vhodně posílit. Výjimku tvoří   tři opory družstva Fabík, Prokop a Fabíková. Prokop s Fabíkem vyhráli lehce svoje dvouhry, ale ve čtyřhře se nedokázali dostatečně zkoncentrovat na zápas a překvapivě lehce prohráli. Hru tentokrát zachránila Belzová, která otočila zápas ve dvouhře a potom uhrála s Fabíkovou rozhodující bod na 5:4.

Za družstvo nastoupili : Fabík, Prokop, Jurák, Kiss, Vágnerová, Fabíková, Belzová

„B“ družstvo se přesvědčilo, že po loňském sestupu z I.třídy bude velice těžké se zachránit i ve II.třídě. Porážka 3:6 od Medlánek je prvním varováním.

Ke svému důležitému utkáni odjel náš dorost „B“ do Nového Města. Naši odvedli dobré výkony na hranici svých možností a své soupeře porazili 7:2. Udělali tak důležitý krok k záchraně v soutěži.

Za družstvo nastoupili : Sova, Hlinomaz, Petřík, Drochytka, Štrynclová, Staňková a Belzová

 
 
STARŠÍ ŽÁCI
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/starsi-zaci
 
K prvnímu utkání v I.lize, přijelo  do Lužánek  prověřit síly našeho „A“, družstvo Znojma. Naši podali dobré výkony a se svým soupeřem si poradili hladce 7:2.

Těžké utkání odehráli naši starší žáci v Letovicích. Naši hráči a hráčky podali dobré výkony a se soupeřem si poradili 7:2 a připsali si druhé důležité vítězství.

Za družstvo nastoupili : Kiss, Selecký, Raštica, Kellovský, Barták, Štěpánek, Moravcová, Štrynclová

„B“ družstvo nastoupilo proti velice silnému Hodonínu a porážka 1:8 byla hodně krutá, ale zasloužená.

Ve svém druhém utkání cestovalo naše „B“ družstvo do Uh.Brodu. Tam dokázali vybojovat důležité vítězství 5:4.

Za družstvo nastoupili:  Štěpánek, Pazdera, Nguyen, Belza, Čtverák, Stloukalová, Kissová

 
 
MLADŠÍ ŽÁCI
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/mladsi-zaci
 
Naše družstvo v I.lize s přehledem porazilo družstvo ŽLTC Brno 9:0 a naznačilo, že s postupem na MČR to myslí vážně. Naši nastoupili v sestavě : Barták, Štěpánek, Brabec, Pazdera, Navrátilová a Stoukalová

Ve svém druhém utkání nastoupili naši proti velice silnému družstvu TC Brno. Barták v zápase s prvním hráčem českého žebříčku Vrbou podal dobrý výkon, ale prohrál ve dvou setech. Štěpánek podal výborný a bojovný výkon a svého soupeře Majdu porazil. Brabec neunesl tíhu okamžiku a po zakřiknutém výkonu prohrál hladce s Ježem. Balůn Jonáš si poradil s Novobilským. Navrátilová nestačila na razantně hrající Komlošovou a prohrála ve dvou setech. Bojovný výkon Stloukalové a její vítězství nad Schmídovou znamenalo vyrovnání stavu po dvouhrách na 3:3. Čtyřhry začaly naše dvojice velice dobře vedly 4:0 resp. 5:2, ale obě své první sety prohrály. Dvojice Štěpánek-Balun vedla ještě ve třetím setu 4:1, ale ani tohle vedení nestačilo. Celková porážka 3:6 sice mrzí, ale nezavírá cestu na MČR.

Za družstvo nastoupili: Barták, Štěpánek, Brabec, Balun Jonáš, Navrátilová, Stloukalová

Sílu našich mladších žáků dokázalo i naše „B“ družstvo, které porazilo nebezpečný Slavičín 6:3. Ve svém druhém utkání čekal na naše družstvo ještě nebezpečnější soupeř než byl Slavičín. Družstvo TC Brno odehrálo proti našim velice dobré utkání, ale na vítězství jim to nestačilo. Naši hráči dokázali zvítězit 5:4. Za své výkony se nemusejí stydět, horší je to s chováním, i když jde o jednotlivce. I ten však dokáže ovlivnit výkon celého družstva. Jelikož jde o velice dobrého hráče, tak ho pro tentokrát nebudu jmenovat a v dalších zápasech bude oporou nejen po tenisové stránce, ale také po stránce chování.

Za družstvo nastoupili : Pazdera, Nguyen, Balun Jonáš, Čtverák, Prokop, Balun Jiří, Kissová a Smolínská

 
 
MINITENIS
 
Ke svému prvnímu turnaji nastoupili i naši minitenisté. „A“ družstvo obsadilo na turnaji v Prostějově první místo, když si v závěrečném utkání o první místo poradilo s domácím družstvem lepším skóre míčů, které za stavu 4:4 na body rozhodovaly. 

Ve svém druhém turnaji se výrazně přiblížili naši minitenisté k postupu na MČR družstev. I ve druhém turnaji dokázali porazit družstvo Prostějova, když jejich vzájemný zápas skončil 4:4 o postupu rozhodl poměr setu 11:8 ve prospěch našich.

Za družstvo nastoupili : Podsedník, Rybář, Navrátil, Koníček, Nová

Na ŽLTC se představilo naše „B“, které obsadilo třetí místo, když dvě svá utkání prohráli na skóre míčů, který rozhodoval při rovnosti bodů. I ve svém druhém turnaji obsadilo naše „B“ družstvo třetí místo.

Za družstvo nastoupili : Holišová, Pospíšilová, Zieglbauer, Krejčí

Michal Juda

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se