Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Srdce tloukla T….C….M…..J…..TE…….NIS

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

V nepříliš dobře zvoleném termínu 6.-9.9. se konala v Liberci, Jablonci, Ostravě a Frýdlantu letošní I.liga dospělých. Naše družstvo se po loňském fantastickém postupu zúčastnilo jablonecké skupiny. Za soupeře mělo družstva Klatov, Conteg Praha a Jablonce.

Účinkování v letošním ročníku I.ligy mělo dramatickou předehru. Hráčský kádr družstva doznal před soutěží velkých změn, které byly na úkor kvality. Bylo to jednak z ekonomických důvodů, který měl za následek, že někteří hráči jeli raději na turnaje než by bojovali za klub. Tato skutečnost se týkala naštěstí pouze zahraničních posil.
Mimo zůstala i dlouhodobá opora Adam Fabík, který v letošním roce zahájil studium na vysoké škole v Carbondale (Illinois), kde je v místním tenisovém družstvu hráčem číslo jedna. Neúčast Adama moc mrzela, ale škola dostala pochopitelně přednost.

Družstvo se muselo znovu spolehnout na hráče, kteří se připravují v našem oddílu ve většině případů od svých prvních krůčků a jejich cesta do Jablonce byla opravdu zajímavá.
KLÁRKA FABÍKOVÁ : 2.9. nastupovala ke svému prvnímu zápasu na juniorce US Open. Klárka prohrála s talentovanou Američankou Austin. 5.9. ve 20:00 našeho času odlétala z New Yorku v 7:30 přistála v Praze a v 9:30 se hlásila u kapitána Hečka, že je připravená v 10:00 nastoupit k zápasu.
MARTIN STUDENÝ : Hráč, který se na ligu těšil celý rok a jeho věčný optimismus všem pomáhal.
TOMÁŠ PROKOP + MARTIN KOBZA : dvojice nadějných juniorů, která musela oželet turnaj ITF 2 v Praze, ale kvůli startu v první lize to ráda udělala.
JITKA GOTTVALDOVÁ + MÍŠA JUDOVÁ : obě hráčky se již věnují převážně studiu na vysokých školách. Ve chvíli kdy se dozvěděly, že je jejich start neodkladný ,vyklepaly z raket pavouky a posledních čtrnáct dní před soutěží se poctivě připravovaly.
OTAKAR LUCÁK : jediná mimo klubová posila. Mladý dvacetiletý hráč přistoupil na podmínky klubu a s chutí si zahrál I.ligu.
ROMAN HEČKO : na lize plnil roli hrajícího kapitána a se svou rolí se zhostil na výbornou.

Tato osmička měla úkol, který se rovnal malému zázraku. Tím je myšlena záchrana I.ligy i do sezóny 2011. Prvním soupeřem našich bylo družstvo Klatov. Výborný výkon celého družstva znamenal nečekané vítězství 6:3 a první krůček k záchraně. Druhým soupeřem našich bylo družstvo Jablonce, které mělo k utkáni připravené dva Slováky a dva Poláky. O jediný bod se postarala Fabíková, ale porážka 1:8 mrzet nemusela. Třetím zápasem ve skupině bylo utkání proti Contegu Praha. Po dvouhrách byl stav vyrovnaný 3:3. Čtyřhry naše družstvo nezvládlo a porážka posunula naše družstvo do „baráže“ o setrvání v I.lize. Soupeřem našich bylo družstvo Nymburka. Díky nepříznivému počasí (zápas se musel odložit) se našemu soupeři rozpadlo téměř celé družstvo.
Našemu družstvu se z dávkou umění,o bětavosti a v závěru i s trochou štěstí podařilo udržet I.ligu i pro sezónu 2011. Poděkování patří i dvěma sponzorům : REKO, PROKOP MOSTY panu Studenému a panu Prokopovi.
Všem, kteří se na letošním úspěchu podíleli ještě jednou děkuji a na závěr malá perlička, která je pouze z doslechu. Družstvo Liberce, které hrálo stejnou soutěž, mělo 40 krát větší finanční rozpočet než naše družstvo. Liberec postoupil do extraligy a my jsme se zachránili. Oba splnili svůj cíl.

Michal Juda

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se