ORDER OF PLAY and RESULTS
Sunday 6.6.2010
Singles Final
_court No.1_
Starting at 13:00 Kristina KUCOVA vs Zuzana ONDRASKOVA
Saturday 5.6.2010
Singles Semifinals & Doubles Final
_court No.1_
Starting at 10:00 Zuzana ONDRASKOVA vs Darya KUSTOVA
Followed by Kristina KUCOVA vs Lenka JURIKOVA
Not Before 12:30 KUSTOVA / TSURENKO vs KLASCHKA / SIEGEMUND
 
Friday 4.6.2010
Singles Quarterfinals & Doubles Semifinals
_court No.1_
Starting at 10:00 Tereza HLADIKOVA vs Lenka JURIKOVA
Followed by Eva BIRNEROVA vs Zuzana ONDRASKOVA
Not Before 12:30 KUSTOVA / TSURENKO vs DOBRA / HLADIKOVA
_court No.2_
Starting at 10:00 Florencia MOLINERO vs Darya KUSTOVA
Followed by Kristina KUCOVA vs Jing-Jing LU
_court No.3_
Starting at 10:00 KACHLIKOVA/TVAROSKOVA vs KLASCHKA/SIEGEMUND
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Thursday 3.6.2010
Singles 2nd Round & Doubles Quarterfinals
_court No.1_
Starting at 10:00 Maryna ZANEVSKA vs Tereza HLADIKOVA
Followed by Eva HRDINOVA vs Zuzana ONDRASKOVA
Not Before 12:00 COHEN/MOLINERO vs DOBRA/HLADIKOVA
Followed by KUSTOVA/TSURENKO vs JURIKOVA/KUCOVA
_court No.2_
Starting at 10:00 Eva BIRNEROVA vs Lenka WIENEROVA
Followed by Kristina KUCOVA or Viktoria KAMENSKAYA vs Katarzyna KAWA
After Rest, Not Before 12:30 LIASOVSKA/MALIKOVA vs KAWA/LU To Finish 1-6
After Rest, NB 13:00, Court TBA HAUERLANDOVA/OZGA or KACHLIKOVA/TVAROSKOVA vs KISZCZYNSKA/LAINE
_court No.3_
Starting at 10:00 Lesya TSURENKO vs Florencia MOLINERO
Not Before 11:30 FRANKOVA/WIENEROVA vs KLASCHKA/SIEGEMUND To Finish 0-4
After Rest, NB 13:00, Court TBA LIASOVSKA/MALIKOVA or KAWA/LU vs FRANKOVA/WIENEROVA or KLASCHKA/SIEGEMUND
_court No.4_
Starting at 10:00 Laura SIEGEMUND vs Lenka JURIKOVA
Not Before 11:30 HAUERLANDOVA/OZGA vs KACHLIKOVA/TVAROSKOVA To Finish 1-6 6-4
_court No.5_
Starting at 10:00 Jing-Jing LU vs Anna KORZENIAK
_court No.8_
Starting at 10:00 Kristina KUCOVA vs Viktoria KAMENSKAYA
Followed by Justine OZGA vs Darya KUSTOVA
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Wednesday 2.6.2010
Singles 1st Round & Doubles 1st Round
_court No.1_
Starting at 10:00 Laura SIEGEMUND vs Martina KUBICIKOVA 6:1 6:2
Followed by Alyona SOTNIKOVA vs Eva HRDINOVA 5:7 3:6
Not Before 12:30 LIASOVSKA/MALIKOVA vs KAWA/LU
_court No.2_
Starting at 10:00 Katerina KLAPKOVA vs Jing-Jing LU 3:6 4:6
Followed by Eva BIRNEROVA vs Camila SILVA 6:2 6:2
Not Before 12:30 COHEN/MOLINERO vs BORECKA/KUBICIKOVA 6:3 6:4
Followed by FRANKOVA/WIENEROVA vs KLASCHKA/SIEGEMUND
_court No.3_
Starting at 10:00 Teresa MALIKOVA vs Lenka WIENEROVA 2:6 3:6
Followed by  Kristina KUCOVA vs Viktoria KAMENSKAYA
Not Before 12:30 HORACKOVA/PADALIKOVA vs KISZCZYNSKA/LAINE 2:6 1:6
_court No.4_
Starting at 10:00 Katarzyna KAWA vs Tina SCHIECHTL 6:2 7:5
Followed by Lenka JURIKOVA vs Stephanie VONGSOUTHI 6:2 7:5
Not Before 12:30 HAUERLANDOVA/OZGA vs KACHLIKOVA/TVAROSKOVA
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Tuesday 1.6.2010
Singles 1st Round & Doubles 1st Round
_court No.1_
Starting at 10:00 Claire DE GUBERNATIS vs Tereza HLADIKOVA 5:7 2:6
Followed by Florencia MOLINERO vs Sonja LIASOVSKA 6:1 6:0
Not Before 12:30 DOBRA/HLADIKOVA vs BIRNEROVA/KRIEGSMANNOVA 6:3 7:6
After rest, NB 13:00, Court TBA COHEN/MOLINERO vs BORECKA/KUBICIKOVA
_court No.2_
Starting at 10:00 Martina BORECKA vs Justine OZGA 1:6 0:6
Followed by Janina TOLJAN vs Zuzana ONDRASKOVA 0:6 0:6
Not Before 12:30 BEKEROVA/KREJSOVA vs JURIKOVA/KUCOVA 1:6 6:7
_court No.3_
Starting at 10:00 Carmen KLASCHKA vs Darya KUSTOVA 2:6 5:7
Followed by Julia COHEN vs Maryna ZANEVSKA 2:6 2:6
Not Before 12:30 KUSTOVA/TSURENKO vs BIRNEROVA/HRDINOVA 6:1 1:6 10:3
_court No.4_
Starting at 10:00 Lesya TSURENKO vs Emma LAINE 6:2 6:2
Followed by Klaudia GAWLIK vs Anna KORZENIAK 2:6 2:6
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Monday 31.5.2010
Singles Qualifying Finals
_court No.1_
Starting at 10:00 ZANEVSKA Maryna vs TUMOVA Monika 5:7 6:1 6:2
Followed by GAWLIK Klaudia vs KREJSOVA Petra 7:6 0:6 6:3
_court No.2_
Starting at 10:00 TOLJAN Janina vs BROWN Katharina 2:6 7:6 6:1
Followed by LAINE Emma vs VAJDOVA Nikola 6:1 3:6 7:5
_court No.3_
Starting at 10:00 KLAPKOVA Keterina vs KOPRIVOVA Klara 6:3 6:3
Followed by KAWA Katarzyna vs MORGOSOVA Karin 6:1 6:0
_court No.4_
Starting at 10:00 SOTNIKOVA Alyona vs FRANTOVA Martina 6:4 5:7 6:1
Followed by KAMENSKAYA Viktoria vs KHANNA Iris 6:3 6:4
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Sunday 30.5.2010
Singles Qualifying 1st Round
_court No.1_
Starting at 10:00 SOTNIKOVA Alyona vs FABIKOVA Klara 6:4 6:4
Followed by ZAVODSKA Michaela vs BROWN Katharina 3:6 2:6
Not Before 12:30 PECKL Kerstin vs TUMOVA Monika 2:6 0:6
Not Before 14:00 SUMOVA Diana vs VAJDOVA Nikola 2:6 2:6
_court No.2_
Starting at 10:00 KOPRIVOVA Klara vs FRANKOVA Nikola 6:0 6:3
Followed by KRIEGSMANNOVA Lucie vs KLAPKOVA Katerina 3:6 6:2 6:7
Not Before 12:30 KAMENSKAYA Viktoria vs PADALIKOVA Petra 3:6 0:6
Not Before 14:00 LAINE Emma vs HORACKOVA Gabriela 6:2 6:1
_court No.3_
Starting at 10:00 PLACHA Marketa vs FRANTOVA Martina 4:6 2:6
Followed by BUDILOVA Tereza vs KREJSOVA Petra 6:7 0:6
Not Before 12:30 TOLJAN Janina vs BEZDICKOVA Michaela 6:4 6:1
Not Before 14:00 BEKEROVA Tereza vs MORGOSOVA Karin 4:6 0:6
_court No.4_
Starting at 10:00 GAWLIK Klaudia vs JUROVA Petra 6:3 6:4
Followed by VRSKOVA Lucia vs KHANNA Iris 3:6 4:6
Not Before 12:30 ZANEVSKA Maryna vs LUEF Alena 6:2 6:0
Not Before 14:00 KAWA Katarzyna vs PRENTNER Jeannine 6:3 6:3
! ! Last match on any court may be moved ! !