Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

The Championships, Wimbledon 2009 – Grand Slam Tennis

ATP & WTA. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku


www.Wimbledon.org

22.6. – 5.7.2009

Pavouk Wimbledon, průběžné výsledky, Live Scores, fotogalerie a kompletní informace o Grand Slamu na trávě roku 2009 na oficiálních stránkách.

Mužská čast pavouka
Wimbledon 2009 [zde]

Ženská část pavouka
Wimbledon 2009 [zde]

 

Wimbledon je nejstarší a zřejmě nejprestižnější turnaj v tenise. Koná se každý rok v červnu nebo červenci, je to třetí grandslamový turnaj sezóny. Odehrává se na travnatých kurtech All England Clubu sídlícím na londýnském předměstí Wimbledon [mapa zde].

Wimbledon je jeden z nejprestižnějších turnajů na světě. Typické pro Wimbledon je anglické proměnlivé počasí. Jeden den může svítit slunce, ale další tři dny může jen propršet. Wimbledon si zakládá také na tradicích a své historii. Dokonce i dodnes jsou šatny dřevěné a zcela původní.

První ročník se odehrál už v roce 1877. Ženy na něm hrají od roku 1884, ve stejném roce se také začala hrát mužská čtyřhra. V roce 1913 byla přidaná čtyřhra žen a smíšená čtyřhra. Na současném místě se hraje od roku 1922. Od roku 2007 tu byl zaveden systém „jestřábí oko“ – kontrola míčku a zjišťování „in“ nebo „out“ a počítačová animace doteku míčku na povrch dvorce.

Posledním domácím tenistou, který vyhrál Wimbledon, byl Fred Perry v roce 1936.
Tradičním pokrmem diváků jsou jahody se šlehačkou.
První neděli se hraje jen v případě výrazného časového skluzu.
Nejvíce titulů v otevřené éře získal ve dvouhře mužů Pete Sampras (7), nejvíce titulů v řadě Björn Borg a Roger Federer (5) a Pete Sampras (3+4, s roční přestávkou). Ve dvouhře žen získala nejvíce titulů Martina Navrátilová (9, z toho 6 v řadě) a Steffi Grafová (7).

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se