Tomáš Prokop v Milovicích třetí

Michal Juda napsal…

V bývalém vojenském prostoru v Milovicích začal 10.3. svůj boj o dobré umístění na turnaji Tomáš Prokop. Konal se zde turnaj ETA 16.
Ve startovní listině, která čítala 56 hráčů byli hráči z šestnácti zemí.
Tomáš Prokop vstoupil do turnaje vítězstvím nad Routou 6:2 6:3.
Ve druhém kole se Tomáš střetl s pátým nasazeným Eisnerem (30ETA). Po dobrém začátku, kdy Tomáš vedl 4:0 se hra postupně vyrovnala, ale v koncovce byl lepší Tomáš a vyhrál set 7:6. Druhý set byl ze strany našeho hráče nervózní a to zapříčinilo porážku 4:6. Vstup do třetího setu lépe vyšel našemu hráči a lehce ho vyhrál 6:1 a postoupil do čtvrtfinále. Tam ho čekalo překvapení turnaje Jaloviec, který si po boji poradil se čtvrtým nasazený Campem z Italie 3:6 7:6 7:5. Začátek zápasu zvládl lépe Jaloviec a vyhrál první set 6:3. Tomášovi se hra příliš nedařila, ale velkou bojovností dokázal dostat druhý set do tiebrejku, kde prokázal větší zkušenost a vyhrál set 7:6. Třetí set byl bojem o každý míč a na hře Jalovce se začala projevovat únava. Toho Tomáš využil a vyhrál třetí set 6:4.
Semifinálovým soupeřem Tomáše byl první nasazený Miki Jankovič. Jankovič je na osmém místě na žebříčku ETA 16. Na kurtu dokazoval, že jeho postavení není náhodné. Předváděl výborný tenis a Tomáš na jeho hru nenašel protizbraň a prohrál ve dvou setech 2:6 1:6. I přes semifinálovou porážku je třetí místo úspěchem a Tomášovi patří gratulace.