Tomášova cesta ve Varšavě na ITF Mera Cup 09

Po velkém úspěchu na "Pardubické juniorce", kde Tomáš vybojoval třetí místo, se znovu rozjel sbírat body do světového žebříčku ITF. Tentokrát vedla jeho cesta 600 km na sever do Polska. Tam se v hlavním městě Varšavě konal turnaj čtvrté kategorie. V loňském roce se z vítězství na tomto turnaji radoval hráč našeho oddílu Adam Fabík.
Tomáš byl v turnaji nasazen jako č.7.
V prvním kole měl za soupeře domácího hráče Bracziewicze. Tomáš začal velmi špatně a 27 slovy "dvacetsedm" nevynucených chyb znamenalo 2:6. Od druhého setu se začala Tomášova hra dostávat do normálu a další dva sety vyhrál 6:1 6:1. Ve druhém kole si Tomáš dal pozor, aby se mu nepodařilo zopakovat špatný začátek z prvního kola. Jeho soupeř Linders (HOL), byl velice vyrovnaným soupeřem. Tomáš, ale lépe zvládl koncovku obou setů a vyhrál 6:4 6:4.
Čtvrtfinálovým soupeřem Tomáše byl Majauskas (LTU). Výborný Tomášův výkon znamenal snadné vítězství ve dvou setech 6:2 6:3. Podruhé během dvou měsíců se mohl Tomáš radovat z postupu do semifinále turnaje ITF.
V semifinále nastoupil Tomáš proti Malyševovi z Ukrajiny soustředěně a doslova ho smetl 6:2. Druhý set změnil Ukrajinec taktiku a začal hru kouskovat. Přidal také na razanci prvního podaní a často hru prokládal zkrácením. Oba hráči si drželi své podání do tiebreaku. Tam se ukázala Tomášova lepší mezihra a výsledek 6:2 7:6 znamenal pro Tomáše první finále ITF.
Finálový soupeř Van Beem z Holandska si v semifinále lehce poradil z Polákem Stachem ve dvou setech 6:1 6:1.
Tomáš začal svůj finálový zápas soustředěně a po bezchybném výkonu vyhrál první set 6:4. Ve druhém setu Tomáš ještě vystupňoval tlak ze základní čáry a holandské tulipány začaly vadnout. Druhý set vyhrál 6:1 a mohla propuknout jeho radost z turnajového prvenství.
Ani po roce se ve Varšavě nemění ani národnost ani klub vítěze. Loni vyhrál Adam Fabík, letos ho napodobil Tomáš Prokop. Doufejme, že se i v budoucnu dočkáme turnajových vítězů z našeho oddílu. Ještě jednou Tomášovi gratuluji.