Turnaj kategorie A dorostenek se vydařil

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Ve dnech 5.-9.5. byl náš oddíl poprvé pořadatelem turnaje kategorie „A“. V jarním Lužáneckém   parku si daly dostaveníčko dorostenky z celé republiky. Ve startovním poli 60 hráček jsme měli i my svá želízka. Našim hráčkám se příliš nedařilo. Nikdo z trojice Fabíková, Belzová, Staňková  neprošel do druhého kola. V kvalifikaci neuspěla Štrynclová, a ze zdravotních důvodů se z turnaje odhlásila Studená.

Tím bych ukončil výčet negativ tohoto turnaje. Protože jinak považuji turnaj i z ohlasu zúčastněných hráček i rodičů za vydařený a to i díky krásnému tenisovému počasí, které celý týden panovalo.

Do čtvrtfinále se probojovala první nasazená, která měla za soupeřku brněnskou hráčku Horáčkovou. Horáčková začala dobře a v prvním setu přehrála svou soupeřku 6:2. Od začátku druhého setu se karta obrátila a aktivní hra Hančarové postavená na kvalitním forhendu slavila úspěch. Další dva sety vyhrála 6:2,6:1 a postoupila do semifinále.

Ve druhém čtvrtfinále si poradila Kubinová s Plachou ve dvou setech 7:5, 6:2 a podtrhla tak své dobré výkony na tomto turnaji. Třetí čtvrtfinále přineslo velkou a hlavně dlouhou bitvu mezi Vágnerovou a Bacikovou. V zápase plném dlouhých výměn, ale také zbytečných chyb se nakonec radovala Vágnerová po setech 7:6, 5:7, 6:3.

Čtveřici semifinalistek doplnilo překvapení turnaje Smitková, která si jako nenasazená poradila s Horákovou po téměř třech hodinách 7:5, 3:6, 6:3.

V prvním semifinále si lehce poradila Hančarová s odevzdanou  Kubinovou 6:1, 6:1, pro kterou byl samotný postup do semifinále velkým úspěchem.

Druhé semifinále přineslo mezi Vágnerovou a Smitkovou dva vyrovnané sety zakončené dvěma tajbrejky. V obou byla úspěšná Vágnerová a postoupila do finále.

Finále mezi Hančarovou a Vágnerovou začala lépe Hančarová, vyhrála první set 6:1 a všechno vypadalo na jednoznačnou záležitost. Tvrdá hra, kterou drtila Hančarová  svou soupeřku v prvním setu se přestala dařit a to byla příležitost pro Vágnerovou, která vyhrála druhý set 6:2 . Ve třetím docházely Vágnerové síly čehož Hančarová využila dokonale a vyhrála třetí set a tím i celý zápas. Stala se vítězkou celého turnaje a patří jí moje gratulace.

Ve finále čtyřhry vyhrála dvojice Přádová, Márová nad dvojicí Horáčková, Vlachová ve třech setech.

Všem hráčkám děkuji za vzorné a korektní chování na dvorci, panu A.Balátovi za vzorný výkon rozhodčího a Janu Kadulovi za pomoc při oraganizaci turnaje.