Turnaj ml.žáků kategorie B a úspěchy našich hráčů

Ve dnech 14. až 16.března 2009 se na kurtech Tenis Centra Pintera v Kyjově konal turnaj kategorie B (10) mladších žáků a náš oddíl zde měl silné zastoupení, které se podařilo přetavit i v celkové slušné umístění hráčů. Hned polovinu z poslední osmičky turnaje obsadili naši hráči. Bohužel však tak nešťastně, že vytvořili 2 čtvrtfinálové dvojice Brabec vs Nguyen a Prokop vs Čtverák. Z postupu do semifinále se těšil Brabec výhrou nad Nguyenem 7:5 6:0 a Prokop nad Čtverákem 6:3 6:3. Vojta Prokop v semifinále nenavázal na svůj skvělý výkon z turnaje před týdnem v Příbrami, kde porazil Lukáše Vejvaru a zde v Kyjově s ním v repríze prohrál a ukončil svoji cestu turnajem výsledkem 1:6 1:6 a pěkným třetím místem. To Patrik Brabec pokračoval v dobrých výkonech z minulého týdne a v semifinálovém souboji si poradil ze slovenským hráčem Tomášem Líškou 6:4 6:2 a postoupil do svého druhého finále ve dvou týdnech. Tentokráte však ve finále o kousek nestačil na skvěle hrajícího Vejvaru a získal druhé místo po výsledku 3:6 5:7.

Patrik si "spravil" náladu a společně s Jirkou Pazderou si připsali vítězství ve čtyřhře, když si postupně ve čtvrtfinále poradili s dobře hrajícím párem Krahulík-Zbořil 6:1 6:3. V semifinále naši zastavili velmi nepříjemným způsobem hrající dvojici Gál-Lenoch po velice těžkém prvním setu, který skončil v tiebreaku až výsledkem 16:14. Ve finále, do kterého Patrik nastoupil po velkém zklamání z předchozí porážky od Vejvary ve dvouhře, dala naše dvojice soupeři ve složení Vejvara-Urban náskok 4:0 a měla co dělat, aby získala první set na svoji stranu. Jirka nakonec "nakopl" Patrika a skvělým výkonem a hlavně pěkným tenisem v podání všech čtyř hráčů si připsali jak první set tak i vítězství v celém zápase a turnaji výsledkem 7:6 6:4.

Výsledkový turnajový pavouk [zde]

Fotogalerie z turnaje [zde]

Stejnou dobou kdy bojovali mladší žáci o své umístění na turnaji v Kyjově se konal také turnaj kategoie B mladších žákyň na kurtech ŽLTC Brno. Z pětice našich hráček, které vstoupily do turnaje se hned 2 probojovaly do osmičky a to Renata Pleskačová, která zde však narazila na turnajovou č.2 Reginu Mančíkovou a až po třísetové bitvě ukončila svoje působení na turnaji 0:6 6:4 6:7. V druhé polovině pavouka narazila Katka Stloukalová na č.1 turnaje Veroniku Deptovou a dokázala si s ní poradit s výsledkem 6:4 7:5 a postoupila do semifinále. Tam však prohrála s vítězkou turnaje slovenkou Claudii Oravcovou 0:6 1:6 a obsadila třetí místo.