Turnajová zima 2009 / 2010 zahájena

Všem závodním hráčům od dospělých po mladší žáky se rozběhla 5.12.2009 zimní turnajová sezóna. Někteří hráči si již zahráli některé mezinárodní turnaje, ale většina našich hráčů začala právě o tomto víkendu.

Martin Studený druhý na krajském přeboru JTS

Nejvážnější vstup do letošní sezóny měli dospělí. Na ty čekaly krajské přebory, kde bojovali o postup na MČR. Na startu byl i obhájce loňského prvenství a hráč našeho oddílu Martin Studený a další hráči TC-MJ Tomáš Prokop a Jirka Kaláb.
Jirka Kaláb, se rozloučil s turnajem v prvním kole, když nestačil na Lucáka. Tomáš Prokop si sice v prvním kole poradil s Řačákem, ale ve druhém po nevalném výkonu prohrál s Hradským. Nejlépe si z našich hráčů vedl Studený, který si v prvním kole poradil s Kočím a ve druhém s domácím Hůdou. Ve čtvrtfinále byl Martinovým soupeřem Podhajský. Martin podal dobrý výkon a vyhrál 6:4 6:4.
O postup do finále se Martin utkal s Hrabcem. Tam musel bojovat nejen ze svým soupeřem, ale i s bolestmi břišního svalstva. Zápas nakonec prohrál 2:6 7:5 3:6, ale znovu dokázal, že je bojovník a patří mu gratulace. Hrabec se stal vítězem celého turnaje.

Výsledky turnaje [zde]

Klárka Fabíková na turnaji Dunlop Orange Bowl 2009

První hráčkou našeho oddílu, která si zahrála turnaj ORANGE BOWL v Key Biscayne (USA) se stala Klárka Fabíková, která si za velkou louží nejen zahrála, ale v prvním kole kvalifikace si poradila s třetí nasazenou domácí Bolender (USA -101) 4:6 6:4 7:6. V dalším kole ji čekala Bowtell (IRL – 230). Klárka začala dobře a vyhrála první set 6:2 a za tohoto stavu byl zápas přerušen. Po pauze Klárka nenavázala na dobrý výkon z prvního setu a další dva prohrála.

Martin Kobza vyhrál v Příbrami

Na dorostence čekal na úvod sezóny turnaj nejvyšší kategorie „A“ v Příbrami. Na turnaji se představil Martin Kobza, který si v prvním kole lehce poradil s Hrdinou. Ve druhém kole Martin doslova deklasoval Piseckého 6:0 6:1. Dalším Martinovým soupeřem byl jmenovec našeho Tomáše Prokopa, David. S Martinem odehrál pouze set, který prohrál 2:6 a zápas vzdal, poslal tak našeho hráče do semifinále. Tam začal Martin rozpačitě a prohrál první set 2:6. Z porážky se brzy oklepal a další sety vyhrál 6:2 6:2 a postoupil do finále.
Finálový soupeř Brtnický stačil s Martinem držet krok jen v prvním setu, který Martin vyhrál 7:6. Ve druhém vyhrál 6:2 a připsal si největší úspěch v dorostenecké kategorii. Po vleklých zraněních během letní části loňské sezóny si tento úspěch zaslouží a já mu to přeji a připojuji gratulaci.

Vojta Prokop kraloval při Junior Davis Cupu

Mladší žáci bojovali na více frontách. Vojta Prokop byl oporou jihomoravského kraje na JUNIOR DC v Pelhřimově (na turnaji se měl představit Ondra Čtverák, ale onemocněl a já mu přeji brzký návrat na tenisové kurty). Společně se svým bývalým klubovým spoluhráčem Balůnem si Vojta nejdříve poradili s východočeským krajem 3:0. V boji o postup do finále je čekalo družstvo středočeského kraje. První bod uhrál Balůn, který porazil Vicendu lehce ve dvou setech 6:1 6:0. Za stavu 1:0 nastoupil na dvorec Vojta jako druhý hráč CZ proti třetímu hráči Vodvářkovi. Vojta vyhrál první set 6:4 a ve druhém vedl 5:1. Soupeř dokázal vyrovnat na 5:5, ale Vojta si vítězství 6:4 7:5 nenechal vzít a posunul jihomoravský kraj do finále.
Do finále proti Praze nevstoupilo družstvo našeho kraje dobře a po první dvouhře prohrávala 0:1. Za tohoto stavu nastoupily na dvorec jedničky obou družstev. Jmenovitě Vojta Prokop proti Bolardtovi. Vojta nedal soupeři šanci a vyhrál 6:3 6:3. V závěrečné čtyřhře se radoval soupeř, ale i druhé místo je úspěchem.

Další naši hráči startovali na turnajích kategorie „C“ ve Zlíně a Uh. Hradišti.
První krůčky na turnajích ml.žactva se vydařili Evženu Holišovi a Míše Kadulové, kteří své první zápasy vyhráli. Ve druhém kole na ně čekali soupeři nad jejich síly, ale první vítězství si budou pamatovat a já jim k tomu gratuluji. Na turnaji se ještě představila Pozdenková a Matějíčková, kterým to tentokrát nevyšlo. Na dalších turnajích si odbudou svojí premiéru ještě Konečná a Sedlář, kterým přeji brzké uzdravení.

Výsledky turnaje Zlín [zde] a Uh.Hradiště [zde]

Oliver Gold druhý na turnaji Babytenistů

V Brně Židenicích se uskutečnil jeden z prvních turnajů kategorie do 9-ti let. Skvělého úspěchu tam dosáhl Oliver Gold, který vybojoval celkové druhé místo v konkurenci 16 hráčů.

Starší žactvo mělo svůj turnaj kategorie „C“ v Jundrově. Tam se představili i dva hráči našeho oddílu Milan Nguyen, který nepřešel přes první kolo a Patrik Brabec, který se probojoval do druhého kola, kde nestačil na druhého nasazeného Ježe.

Všem, kteří zasáhli i těm, co teprve zasáhnou do turnajového kolotoče přeji hodně radosti s tenisovou raketou.