Vítězi X.MASTERS BT MJ Wilson Tour – Slováková a Hrunčák

BT MJ Tour. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

V roce 1999 se hrálo na kurtech v Brně – Líšni první Masters dětí do 9-ti let.
Od tohoto dne uběhlo dlouhých 10 let.
Stejně jako v předešlých letech, tak i letos předcházelo MASTERS několik turnajů, na kterých hráči a hráčky sbírali body. Nejlepší podle získaných bodů postoupili do závěrečného turnaje. Letos se okruhu zúčastnilo 117 hráčů a 94 hráček.
Stejně jako v předešlých letech nese okruh v názvu jméno hlavního sponzora turnaje wilson.
Vítěz turnaje získá kromě poháru a cen, smlouvu s touto značkou. Tato smlouva obsahuje, že hráč dostane zdarma dvě rakety Wilson dle vlastního výběru.

Letošní závěrečný turnaj se hrál v Brně – Lužánkách ve dnech 20.-21.9.2008.
Všichni hráči a hráčky, kteří si vybojovali svojí účast se dostavili.
Hráči a hráčky byli rozděleni do dvou chlapeckých a do dvou dívčích skupin, kde mezi sebou bojovali na jeden set .

HOŠI A

Lenoch Jan (Přerov)
Dubský Marek (TK NNeridé)
Holiš Evžen (TC-MJ TENIS)
Šimeček Martin (Přerov)
Langmajer Dominik (Klatovy)

V této skupině bojovali o postup tři hráči (Holiš, Lenoch, Dubský). Vývoj skupiny hodně ovlivnil hráč Lenoch. V zápase proti Holišovi zahrál velice dobře a lehce vyhrál 6:. V zápase s Dubským to byl úplně jiný Lenoch a výsledkem byl velice slabý výkon. Porážka 1:6 znamenala, že pokud chtěl domácí Holiš pomýšlet na postup musel vyhrát nad Dubským 6:1. V zápase Dubský – Holiš se dostal prvně jmenovaný do náskoku 2:0 a o postupujícím bylo rozhodnuto. Zápas skončil 7:6 pro Dubského, což pro něj znamenalo postup z prvního místa. Jako druhý postoupil do semifinále Lenoch.

HOŠI B

Lušovský Michal (Přerov)
Velek Daniel (Tábor)
Hrunčák Dominik (Bratislava)
Jiroušek Tomáš (TK Neridé)
Sedlář David (TC-MJ TENIS)

V této skupině byli jasnými favority hráči Hrunčák a Jiroušek. Ale hned první zápas mezi Sedlářem a Hrunčákem přinesl obrovskou bitvu velice dobré úrovně. Sedlář byl svému soupeři vyrovnaným soupeřem. Z vítězství se nakonec radoval Hrunčák 6:4. Ve vzájemném zápase dvou postupujících mezi Jirouškem a Hrunčákem vyhrál 6:3 Hrunčák a ve skupině obsadil první místo. Domácí hráč Sedlář skončil ve skupině na čtvrtém místě.

DÍVKY A

Kaňková Lucie (ČLTK Praha)
Běhounková Monika (Lišov)
Pillarová Alexandra (Michalovce)
Seduchová Natálie (Žilina)
Kadulová Michaela (TC-MJ tenis)

Postup si ze skupiny vybojovaly favoritky Kaňková a Běhounková. Jejich vzájemný zápas skončil 6:3 pro Kaňkovou, což znamenalo postup do semifinále z prvního místa. Radost z postupu do bojů o páté místo udělala sobě i svému otci domácí hráčka Míša Kadulová, která je ročník 2000 a do turnaje se dostala na volnou kartu. V zápase o čtvrté místo ve skupině porazila Seduchovou 6:3.

DÍVKY B

Slováková Anna (Prostějov)
Bolfová Tereza (Prostějov)
Kerdíková Petra (Bratislava)
Matušová Barbora (Šamorín)
Matějíčková Kristy (TC–MJ TENIS)

Ze skupiny postoupila z prvního místa Slováková, která si první místo vybojovala vítězstvím nad Bolfovou 7:5. Z druhého místa postoupila Bolfová, která musela o postup bojovat s Kerdíkovou, kterou udolala po velkém boji 6:4.
Do bojů o páté místo postoupila i domácí Matějíčková.

Chladnou sobotu ukončily zápasy ve čtyřhrách, ve kterých se hráči i hráčky uvolnili a zapomněli na teploty, které jen lehce překročily 10 stupňů. Do finálového zápasu ve čtyřhrách postoupili za chlapce Jiroušek-Dubský a za dívky Kaňková-Běhounková.
O třetí místo se v neděli utkali Kadulová-Matějíčková a Holiš-Sedlář. Všichni čtyři z domácího oddílu TC-MJ TENIS.

Co se počasí týče, tak neděle byla stejná jako sobota. Teplota 10 stupňů a zataženo.
Turnaj měl na pořadu semifinále a boje o konečné umístění. Malí bojovníci ani na chvilku nezapochybovali o tom, že by se nemělo hrát.

V semifinále chlapců si v oddílovém derby dvou hráčů TK Neridé poradil Jiroušek po dobrém výkonu z Dubským 5:3 4:2 a postoupil do finále. Ve druhém utkání si lehce poradil Hrunčák s Lenochem 4:1 4:1.
V bojích o páté místo se utkali domácí hráči Holiš a Sedlář. Sedlář začal lépe a vedl 3:1. Holiš ale bojoval a set i zápas otočil a radoval se z výhry 5:3 4:2. Ve druhém zápase si poradil lehce Šimeček s Velkem 4:1 4:1.

Semifinále dívek přineslo velkou bitvu mezi Kaňkovou a Bolfovou. První set vyhrála lehce Bolfová 4:0, stejným poměrem vyhrála Kaňková druhý set a o postupu rozhodoval „supertajbrejk“. V něm měla více štěstí Bolfová, která se radovala z vítězství 10:8.
Ve druhém semifinále si lehce poradila Slováková s Běhounkovou 4:1 4:0.
V boji o páté místo překvapily domácí hráčky. Matějíčková dokázala porazit Pillarovou 1:4 4:2 10:8 a blízko postupu byla i Kadulová, která prohrála po velkém boji 4:2 1:4 2:10 s Kerdíkovou.

Finále chlapců přineslo opravdové vyvrcholení celého turnaje. Oba jeho aktéři ,jak Hrunčák tak Jirouček předváděli velice pestrý tenis. V jejich hře nechyběly „kraťasy“, voleje ani kvalitní hra ze základní čáry. Po téměř dvou hodinách dospělo utkání po setech 4:2 4:5 do závěrečného tajbrejku. Tam mohl Jiroušek přepsat historii těchto turnajů. Jako první hráč mohl vyhrát „MASTERS“ osmiletý hráč. Měl k tomu dva mečboly, ale ani to mu nestačilo. Z vítězství se radoval Hrunčák, který vyhrál tajbrejk 12:10 a stal se desátým vítězem tohoto okruhu.
V kategorii dívek vyhrála Slováková nad Bolfovou hladce první set 4:0. Druhý set byl vyrovnanější, ale Slováková jej vyhrála 5:3 a stala se vítězkou v kategorii dívek.

V boji o třetí místo si poradil Dubský s Lenochem 4:2 5:4 a Kaňková s Běhounkovou 4:2 5:3.
V boji o páté místo si domácí Holiš poradil po dobrém výkonu s bojovným Šimečkem 5:4 4:1. V kategorii dívek si poradila lehce Kerdíková s Matějíčkovou 4:1 4:1.
Sedmé místo po vítězství nad Sedlářem vybojoval Velek, který vyhrál dvakrát 4:2. Mezi dívkami skončila na sedmém místě Pillarová, která porazila Kadulovou 5:3 2:4 10:2.
Devátou příčku obsadili Lušovský a Seduchová. Jejich soupeři Matušová a Langnajer ujeli z boje předčasně a turnaj nedokončili. Jejich počínání nechám bez komentáře.

Vítězi turnaje ve čtyřhře se stala dvojice Jiroušek -Dubský, kteří ve finále zvítězili nad dvojicí Kańková-Běhounková 4:1. Na třetím místě skončila dvojice Holiš-Sedlář.

V neděli 21.9.2008 v 16.00 hod. skončil desátý ročník BT MJ WILSON a já doufám, že dalších deset let tohoto okruhu bude stejně kvalitních a mezi dětmi oblíbených jako tomu bylo doposud. Za uplynulých deset let se turnaje zúčastnilo téměř 1900 dětí. Nejlepší z nich jsou representanty a ostatní hrají tenis jen tak pro radost. Doufám, že nikdo z nich nezapomene na své první turnaje na tomto okruhu.