Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Vítězové Babolat MASTERS 2009 – Lucka Kaňková a David Sedlář

BT MJ Tour. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Konec prázdnin patří již tradičně vyvrcholení letního okruhu dětí do 9-ti let, který od letošního roku nese nový název BT MJ BABOLAT TOUR. Turnaj se konal od 29.-30.8.
Letošního ročníku se zúčastnilo 166 dětí z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Polska. Do závěrečného turnaje, který se koná vždy v Brně postoupilo deset dívek a deset chlapců. Postup si hráči a hráčky zajistili podle svých výsledků na třinácti turnajích.
Z první osmičky, která postupovala do závěrečného turnaje přímo, nechyběl nikdo. Další dvě volné karty v obou kategoriích získali hráči umístění hned za první osmičkou. Otazník nad účastí, visel pouze nad jedním z favoritů turnaje Evženem Holišem, který si při své akrobacii na koloběžce zlomil tři dny před „Masters“ levou ruku. Evžen však chtěl i přes tento nemalý problém startovat a zúčastnit se svého posledního turnaje v této kategorii.

Účastníci turnaje:
SEDLÁŘ DAVID (TC-MJ tenis)
HOLIŠ EVŽEN (TC-MJ TENIS)
SKOPAL VÁCLAV (TK NERIDE)
MARANČÁK JAN (VSETÍN)
ZAPLETAL DOMINIK (PROSTĚJOV)
KOVAŘÍK DAVID (ROŽNOV)
MICHUT DAVID (ROŽNOV)
MOŠTĚK MAREK (UH.HRADIŠTĚ)
KONDLER JAN (PŘEROV)

KAŇKOVÁ LUCIE (SPARTA PRAHA)
ŠENKAROVÁ ADRIANA (ŽILINA)
PILLAROVÁ ALEXANDRA (PREŠOV)
KADULOVÁ MICHAELA (TC-MJ TENIS)
CAJTAMLOVÁ BARBORA (SPARTA PRAHA)
JUNASOVÁ PATRICIA (JASLOVSKÉ BOHUHICE)
STARÁ LENKA (KOMÁRNO)
KRÁTKÁ VIKTÓRIE (PROSTĚJOV)
HEJČOVÁ DOMINIKA (KOPŘIVNICE)
HOMOLKOVÁ NIKOLA (PROSTĚJOV)

V sobotu byly na programu zápasy ve skupinách. V kategorii chlapců si vedl velice dobře domácí Sedlář, který vyhrál skupinu s jedním zaváháním, když s Kovaříkem remizoval 1:4,4:1. Kovařík ale nakonec druhé místo ve skupině neudržel, když překvapivě remizoval s kamarádem Michutem, který je ze stejného oddílu (Rožnov) 1:1 na sety a ztratil šanci na postup z druhého místa. Z postupu se nakonec radoval Skopal z Prahy.
Ve druhé skupině si překvapivě dobře vedl druhý domácí hráč Holiš, který udivoval všechny svou bojovností, ale hlavně díky zranění velice dobře hranému jednoručnému bekhendu. Holiš neztratil ve skupině ani jeden set a postoupil z prvního místa.
Z druhého místa postoupil Marančák, který se vyznačoval bezchybnou hrou ze základní čáry a velice dobrým pohybem.
V kategorii dívek si ve skupině „A“ vedla výborně Kaňková, která vyhrála skupinu bez ztráty setu. O druhé postupující rozhodl poslední zápas ve skupině mezi Cajthamlovou a Junasovou. Jejich remíza znamenala radost pro domácí Kadulovou, která se mohla radovat z postupu mezi poslední čtyři hráčky.
Ve skupině „B“, kralovaly Slovenky. Z prvního místa si postup vybojovala Šenkarová a z druhého místa postoupila Pillarová, kterou v boji o postup hodně trápila Homolková, která bude mít šanci bojovat o konečné první místo i v příštím roce.

Neděle patří již tradičně bojům o konečné umístění, takže začalo jít do tuhého.
Semifinálové souboje dávaly velkou šanci, že by si finále mohl zahrát někdo z domácích hráčů. Ve hře byli Kadulová, Holiš a Sedlář.
V kategorii dívek se utkala Kadulová se Šenkarovou. Výsledek byl nakonec jednoznačnější, než průběh zápasu. Po výsledku 4:0,4:2 postoupila do finále Šenkarová. Ještě o jeden gem méně uhrála Pillarová proti Kaňkové a po výsledku 4:0,4:1 doplnila Česko-Slovenské finále Kaňková.
V kategorii chlapců nejprve domácí Sedlář lehce přehrál Marančáka 4:0,4:0. Jistotu, že letošní Masters vyhraje domácí hráč dal Holiš, který si poradil se Skopalem 4:1,4:1.
Zápasy o konečné pořadí začaly bojem o devátá místa. V kategori chlapců si poradil Zapletal s Kondlerem 4:1,4:0 a v dívkách porazila Cajthamlová Krátkou 4:0,4:1.
V zápase o sedmou příčku porazil Palán Moštěka 4:2,4:3 a v kategorii dívek musela Homolková vzdát svůj zápas Hejčové.
O konečné páté místo se utkali dva Rožnováci. Odveta za zápas ve skupině vyšla lépe Kovaříkovi, který vyhrál nad Michutem 4:1,4:2. V kategorii dívek si Stará poradila s Junasovou 4:2,4:1.
Zápasy o třetí místa měly rozdílný průběh. Zatímco ke smutku domácích si Pillarová lehce poradila s Kadulovou 4:0,4:0 tak chlapci potřebovali na rozhodnutí tři sety. První set vyhrál Skopal 4:2, ale Marančák bojoval jako lev a odměnou mu bylo vítězství ve druhém setu 4:3. Fyzicky lépe stavěný Skopal se prosadil ve třetím setu 4:0 a vybojoval třetí místo.
Finále dívek bylo přehlídkou kvalitního tenisu a z vítězství se zaslouženě radovala Kaňková Lucie, která za celou sezónu nenašla na turnajích přemožitelku. Finálový výsledek byl 4:2,4:0 a vítězství zůstalo v Čechách.
Ve finále chlapců bylo jasné nejen to, že vítězství zůstane v Čechách, ale bylo jasné i to, že za jedenáct let trvání okruhu BT MJ zůstane titul v klubu pořadatele.
Dvojice Sedlář a Holiš prokazovali svoji výkonnost téměř na všech turnajích a jejich vzájemné finále bylo očekávané.
Ve finále se prosadil nakonec David Sedlář, který svého kamaráda a soupeře Holiše porazil tentokrát hladce 4:0,4:0. A stal se vítězem Masters 2009.

Na turnaji se hrály i čtyřhry a jejich vítězi se stala dvojice Sedlář-Holiš, která si ve finále poradila s dvojicí Palan-Skopal. Vítězové v pěti zápasech ztratili pouhé tři gemy a zvítězili zcela zaslouženě. Na dalších místech skončili:
3. Kaňková – Cajtamlová
4. Stará – Zapletal
5. Marančák – Moštěk
6. Šenkarová – Pillarová
7. Kadulová – Kondler
8. Junasová – Hejčová
9. Michut – Kovařík
10. Krátká – Homolková

Z pohledu domácích se letošní BT MJ BABOLAT MASTERS vydařilo na výbornou. Výkony Sedláře, Holiše a Kadulové jsou příslibem i do dalších let jejich tenisové kariéry a všem patří velká gratulace.
Celkově byl letošní okruh velice zdařilý a jeho závěrečné Masters bylo opravdu přehlídkou dobrého tenisu. V kategorii chlapců se prokázala velice dobrá výkonnost dvojice Holiš-Sedlář, ale i ostatní hráči jako Kovařík, Skopal, Marančák těží z vysoké úrovně jejich hry a mají motivaci se jim přibližovat.
V kategorii dívek se prokázala očekávaná neporazitelnost Lucky Kaňkové, ale za ní je „smečka“ hráček jako jsou Šenkarová, Pillarová, Stará, které jí budou v budoucnu určitě prohánět. Smutné pro český tenis je to, že jsou to Slovenky. Doufám, že se svými výkony k úplné špičce přiblíží i Hejčová a Kadulová a v budoucnu budou i ony ohrožovat postavení Kaňkové. Zatím to tak nebylo, ale jsou teprve na začátku cesty. Nesmím zapomenout ani na mladičkou Homolkovou, která jako jediná zastupovala ročník 2001 a je vidět, že pod dohledem svého otce vyrůstá českému tenisu velice kvalitní hráčka, která bude příští rok pravděpodobně vládnout celému okruhu.

Závěrem bych chtěl poděkovat značce BABOLAT, která nejen darovala ceny všem účastníkům, ale pro vítěze připravila i zajímavé smlouvy na vybavení. Dále bych chtěl poděkovat všem rodičům za téměř bezproblémové chování nejen na závěrečném turnaji ,ale v průběhu celého roku, kdy se zúčastňovali turnajů zařazených do tohoto okruhu.
Všem hráčkám a hráčům přeji hodně radosti z tenisovou raketou v kategorii mladšího žactva. I nadále budu sledovat jejich vývoj, tak jak to dělám u všech hráčů, kteří se probojovali na závěrečné MASTERS.

MJ

Kompletní výsledky všech odehraných zápasů [zde]

Obsáhlá fotogalerie z MASTERS 2009 [zde]

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se