Vojta Prokop se vrací do formy

Výkony Vojty Prokopa jdou v posledních dnech stále nahoru . Vojta se v minulém týdnu zúčastnil mezinárodního turnaje Europe 16 v Milovicích. Vojta neměl účast v hlavní soutěži zajištěnou a musel bojovat v kvalifikaci. Tam si v prvním kole poradil s Baranem (BLR) 6:3,6:1 a o postup do hlavní soutěže s Rusakeviciusem (LOT) 6:3,3:6,6:1.V prvním kole hlavní soutěže nestačil na Schetinina (RUS) 5:7,2:6.
Nad očekávání se Vojtovi dařilo i ve čtyřhře,kde společně s Bolardem postoupil do semifinále .Tam si poradili s druhým nasazeným párem Vidan/Popescu (ROM) 7:6,6:3. Finále proti italské dvojici Bedlo/Fonio (ITA) přineslo velký boj se smolnou koncovkou . Po setech 6:7(5),6:7(9) se Vojta se svým spoluhráčem musel spokojit „pouze“ s druhým místem.

Vojta se z turnaje v Milovicích vrátil v pátek večer a v sobotu ráno ho čekal silně obsazený turnaj kategorie „B“ v Tišnově. Vojta neměl na turnaji problém ani s únavou ani se změnou povrchu a od začátku předváděl velice dobré výkony.
V prvním kole povolil Mišturikovi pouze jednu hru a ve druhém kole si poradil ve dvou setech i s dobře hrajícím Bugajem. Výborný výkon podal Vojta ve čtvrtfinále proti Mrňkovi ,kterého porazil 6:1,6:0.
Semifinále proti Černochovi bylo od začátku jasnou záležitostí Vojty a za stavu 6:1,2:3 soupeř ze zdravotních důvodů vzdal . Finálový zápas s Majdou začal lépe Vojta a vyhrál 6:2 . Druhý set byl velice vyrovnaný a nabídl Vojtovi za stavu 6:5 ukončit utkání. Vojta mečbol nevyužil a Majda srovnal na 1:1 na sety. Ve třetím setu pokračoval vyrovnaný zápas ,ale v koncovce měl na své raketě více klidu i štěstí Majda a dovedl zápas do vítězného konce 2:6,7:6,6:4. Porážka sice Vojtu určitě mrzí ,ale za předvedené výkony se určitě nemusí stydět.