Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Vojta Prokop v Rakovníku bez ztráty setu

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Dva dny po skončení MČR mladšího žactva čekal na mladší žáky další kvalitně obsazený turnaj v Rakovníku ETA12. V místním areálu se konal další z turnajů pod záštitou „Tenis Europe“ do 12-ti let. Z české špičky chyběl pouze Ondra Čtverák, který po krásné stříbrné medaili z MČR volil odpočinek. Ze zahraničí přijeli hráči a hráčky ze 16 zemí.
Ve startovním poli jsme měli zastoupení jak v kategorii chlapců, tak v kategorii dívek. Kolomazníková a Kalavská se dokázali probojovat do druhého kola, kde obě prohrály ve třech setech po dobrém výkonu.
V kategorii chlapců jsme měli zastoupení v podobě Vojty Prokopa, pro kterého byla ETA 12 možností napravit výsledek z MČR. Vojta začal turnaj díky svému nasazení ve druhém kole, kde si lehce poradil s Jurásek 6:3 6:3. Dalším soupeřem Vojty byl Dubský, kterého vyprovodil Vojta za necelou hodinu 6:1 6:3. Čím se turnaj dostával dál, tak Vojta krátil svůj čas trávený na kurtu. Ve čtvrtfinále dovolil Velkovi pouze jeden gem a vyhrál 6:1 6:0. O moc lépe nedopadl ani Čábela v semifinále, kterého Vojta porazil 6:1 6:2.
Finále dalo odpověď všem co tvrdili, že spodní polovina turnajového pavouka byla slabší. Ve finále se Vojtovi postavil Toník Bolardt, který v semifinále porazil čerstvého mistra ČR Nouzu ve třech setech. V zápase dlouhých výměn a ještě delších gemů se nakonec z vítězství radoval náš hráč Vojta Prokop. Zajímavostí bylo, že se Vojta při své cestě za vítězstvím utkal pouze s českými hráči.
Vojta společně se svým finálovým soupeřem Bolardtem postoupili i do finále čtyřhry. Tam však narazili na velice silnou dvojici Matuszewski-Slowik z Polska. Zápas se rozhodoval v koncovce prvního setu. Za stavu 4:4 měla naše dvojice několikrát šanci strhnout vývoj zápasu na svou stranu. Naopak se to podařilo Polákům a druhý set se hrál pouze ze zdvořilosti. Po výsledku 4:6 2:6 se musel Vojta se svým spoluhráčem spokojit s pěkným druhým místem.
Vojtovi patří velká gratulace a na dalších turnajích mu přeji hodně štěstí.

Vojtova statistika z turnaje [zde]

Výsledkový pavouk turnaje [zde]

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se