Vojta Prokop vyhrál HMČR 2010

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Vrchol zimní tenisové sezóny se odehrál nedaleko Třince ve Vendryni. Od 29.1. se zde konalo MČR mladšího žactva a dva naši hráči u toho nemohli chybět. Jako první nasazený vstupoval do turnaje Ondra Čtverák a roli dvojky plnil Vojta Prokop.
V prvním kole si Ondra poradil s Holišem Štěpánem (bratranec našeho Evžena) a vyhrál 6:1 7:5. Vojta si poradil s domácím Fargačem 6:2 6:3.
Druhé kolo znamenalo jednoznačná vítězství obou našich hráčů. Ondra si lehce poradil s Vrbenským 6:1 6:1 a Vojta porazil prostějovského Lenocha 6:2 6:1.
Ve čtvrtfinále měl Ondra za soupeře sedmého nasazeného Zelinku. Zápas Ondra nezačal dobře a brzy prohrával 2:5. Ke cti našeho hráče hovoří, že nesložil zbraně a vyrovnal na 5:5 a zápas gradoval ve zkrácené hře. Tam měl více štěstí Zelinka a vyhrál 9:7. Druhý set byl ovlivněn výsledkem setu prvního. Ondra se nedokázal zkoncentrovat a prohrál 2:6.
Vojtovi stál v cestě za medailí pátý nasazený a vítěz posledního „áčka“ v Prostějově Nouza. Vojta hrál bezchybný tenis a první set vyhrál 6:2. V setu druhém pokračoval ve své taktice a vedení 5:1 bylo nadějné. Za tohoto stavu nevyužil tři mečboly a nechal soupeře dotáhnout na 5:3, to bylo, ale vše co soupeři dovolil a postoupil do semifinále.
Svému semifinálovému soupeři, třetímu nasazenému Vodvářkovi, měl Vojta co vracet. Na „áčku“ v Praze mu podlehl ve dvou setech 2:6 2:6. Vojta si určil taktiku, kterou dodržoval od prvního do posledního míčku a vyhrál hladce 6:1 6:0 a byl ve finále.
Finálovým soupeřem Vojty byl Bolardt. Vojta začal velice dobře a dostal se do vedení 4:1. Za tohoto stavu nepochopitelně znervózněl a ani vedení 5:4 set nezachránilo. První set prohrál 5:7. Druhý set začal Vojta opět velice dobře a znovu se dostal do vedení 4:1. Situace z prvního setu se však neopakovala a Vojta dotáhl set 6:2 a vyrovnal na 1:1.
Třetí rozhodující set byl oboustranně velice bojovný. O touze vyhrát hovoří i to, že oba hráči byli potrestáni trestným fiftýnem. Vojta šel do vedení 2:0 a vedl 3:1. Tento stav Bolárdt otočil na 3:4. Vojta stav znovu obrátil a vedl 5:4 a 6:5. Toto vedení Vojta dotáhl a po setech 5:7, 6:2 7:5 se stává „MISTREM ČR“ v kategorii ml.žactva.
Jako jeho trenér mám možná ještě větší radost jako on sám a tento úspěch mu moc přeji.
Vojta je prvním hráčem našeho oddílu, který vyhrál MČR. Gratulace !!!!