Vojta Prokop vyhrál ve Šlapanicích

Ve Šlapanicích u Brna se konal od 26. do 28.12. turnaj mladšího žactva. Turnaj byl zařazen do kategorie „B“ a sešla se na něm velice kvalitní konkurence.
Ve startovním poli měl náš oddíl trojí zastoupení. Pro každého z trojice Čtverák, Prokop a Holiš měl turnaj různou příchuť. Ondra Čtverák se vracel po dvou měsících (nemoc) do turnajového kolotoče a chtěl se rozehrát na lednové turnaje. Evžen Holiš chtěl na kvalitním turnaji změřit síly z nejlepšími a dostat se co nejdál ve dvouhře i čtyřhře. Pro Vojtu Prokopa bylo úspěchem pouze vítězství.
V prvním kole se nejpomaleji dostával do tempa Ondra, ale po špatném začátku se Šimečkem 1:5, zápas otočil a vyhrál 7:6 6:1. Vojta lehce porazil Krajčíka 6:0 6:2 a Evžen si poradil s Lacigou 6:3 6:1.
Druhé kolo proti sobě postavilo Evžena a Vojtu. Vojta nedal Evženovi žádnou šanci a vyhrál 6:1 6:1. Ondra si lehce poradil s Schenweissem 6:0 6:1. Ve třetím kole čekal na Ondru nebezpečný Jiroušek z Prahy. Vojta si opět bez problémů poradil s Kuželou 6:0 6:0. Ondra vybojoval vítězství 6:4 6:3, ale do své bývalé formy mu ještě něco chybělo. Důkazem toho bylo semifinále, kde Ondra nestačil na Šoukala a prohrál 6: ,4:6. Jak jsem již psal, pro Ondru byl turnaj pouze přípravou na lednové turnaje a někde po nemoci začít musel. Každý návrat je v tenisu těžký a Ondru to nesmí odradit. Držím palce. Vojta si se svým semifinálovým soupeřem Bursou moc starostí nedělal a výsledek 6:0 6:0 byl na světě.
Finále mezi přemožitelem Ondry, Šoukalem a Vojtou nepřineslo vyrovnaný tenis. Vojta pokračoval v dobrých výkonech a vyhrál hladce 6:2 6:0. Vojta za celý turnaj ztratil pouze šest her a patří mu velká gratulace.
Dvojice Prokop-Čtverák se probojovala ve čtyřhře do finále. Tam se k naší radosti probojoval i Evžen Holiš společně s Jirouškem. Jejich finálový souboj přinesl spoustu dlouhých výměn, které patří spíš do dvouhry. V mladším žactvu jsou, ale běžné. Nejvíce odvahy měl Vojta Prokop a proto byl na konci zápasu výsledek 6:3 6:3 pro dvojici Čtverák-Prokop.
Naší trojici patří gratulace, každý si splnil to co od turnaje očekával a na dalších turnajích, nejen jim, ale všem našim hráčům hodně vítězství v roce 2010.