Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

World Junior Tennis Final 2008

ATP & WTA. CZtenis. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Mistrovství světa družstev do 14 let, WORLD JUNIOR TENNIS FINAL se bude ve dnech 3. – 9. srpna už podesáté konat v areálu TK Agrofert Prostějov ! Osmnáctý ročník světového šampionátu se bude hrát podle osvědčeného modelu z předchozích let, do finálového turnaje se z náročných celosvětových kvalifikací Evropy, Afriky, Asie/Oceánie, Jižní Ameriky, Severní/Střední Ameriky a Karibiku, kterých se zúčastnilo 169 družstev z 83 států, probojovalo šestnáct týmů juniorů a juniorek. Výběry České republiky startují na pořadatelskou kartu.

WORLD JUNIOR TENNIS FINALS byl vždycky přehlídkou tenisových nadějí a než se mistrovství z japonské Nagoje přesunulo do Prostějova – startovali na něm mj. Mauresmová, Clijstersová, Heninová, Hewitt, Roddick, Coria, kteří se pak dostali do světových desítek ATP a WTA. „Za dobu, co se mistrovství do 14 let pořádá, se na něm představilo 25 grandslamových vítězů a přes sto hráčů a hráček nastoupilo v daviscupových či fedcupových týmech svých zemí,“ konstatoval v Prostějově manažer juniorského tenisu ITF Luca Santilli.

České tenisové mládí zatím vybojovalo na Hané dvě zlaté medaile, třikrát stříbro a bronz. Zlato vždy přebíraly české juniorky, poprvé táhla tým na stupně vítězů v roce 2001 Lucie Šafářová, podruhé o dva roky později Nicole Vaidišová, ta byla také v bronzovém týmu v roce 2002. Junioři se dostali do finále v roce 2004, byla to tehdy „prostějovská“ sestava – Řehola, Tročil, Urbánek, ve stříbrném týmu v roce 2000 sbírala první zkušenosti třináctiletá Lucie Šafářová. Loni byli junioři v sestavě Vrňák, Veselý, Rumler stříbrní.
Rafael Nadal, Novak Djokovič, Richard Gasquet, Tomáš Berdych, Nicole Vaidišová, Dinara Safinová a Anna Čakvetadzeová hráli v uplynulých devíti letech na juniorském šampionátu v Prostějově a pak se za několik sezón dostali do Top Ten, i to je vynikající vizitka MS do 14 let, které se bude podesáté konat v Prostějově !

Které týmy z 23 zemí se v Prostějově představí?
Junioři: Austrálie, Brazílie, Kanada, Čína, Chorvatsko, Česká republika, Egypt, Francie, Velká Británie, Indie, Korea, Peru, Rusko, Jižní Afrika, USA, Venezuela.
Juniorky: Austrálie, Belgie, Bolivie, Brazílie, Kanada, Čína, Česká republika, Velká Británie, Japonsko, Rusko, Srbsko, Jižní Afrika, Tunis, Ukrajina, USA, Uzbekistán.

Více informací na stránkách ITF [zde] nebo celý článek na stránkách TK Agrofert Prostějov [zde]

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se