Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

World Junior Tennis Final 2009 Prostějov

ATP & WTA. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Už pojedenácté zamíří v prvním srpnovém týdnu (3.-9.8.) do Prostějova tenisové naděje na mistrovství světa družstev hráčů a hráček do 14 let.

V každé kategorii prošlo sítem kontinentálních kvalifikací vedle pořádající české reprezentace patnáct týmů.

Loňská prvenství obhajují chlapci i dívky USA. Čeští tenisté zaznamenali před rokem vůbec nejhorší výsledek v historii turnaje: dívky skončily čtrnácté a chlapci byli ještě o jedno místo horší.

Prostějovský turnaj se koná už deset let a určitě se uskuteční na základě podepsané smlouvy s Mezinárodní tenisovou federací ITF i v příštím roce. Dosud se v něm představila plejáda hráčů, kteří jsou nyní v absolutní světové elitě, například Španěl Rafael Nadal, Srb Novak Djokovič, Francouzi Richard Gasquet a Jo-Wilfried Tsonga či Tomáš Berdych.

První mezinárodní zkušenosti sbíraly na prostějovských dvorcích i Rusky Dinara Safinová a Maria Kirilenková a také Nicole Vaidišová.

"K favoritům budou patřit opět tenisté USA a dívky Ruska. Výkonnost spousty týmů ale neznáme, hodně bude záležet na losu. Zavádějící je i žebříčkové postavení, které si mohli mladí hráči vybojovat na betonovém povrchu, jenž je od antuky hodně odlišný," uvedla na dnešní tiskové konferenci v Prostějově ředitelka turnaje Petra Píchalová.

Od domácích hráčů se očekává zlepšení už jen proto, že na nedávném mistrovství Evropy obsadily české týmy třetí (dívky) a páté (chlapci) místo. Tím se kvalifikovaly přímo do turnaje a nepotřebovaly na rozdíl od loňska divokou kartu pořadatelů.

Domácí tenisté se pod vedením nehrajícího kapitána Miloslava Štencla představí v sestavě Robin Staněk, Marek Routa (oba ČLTK Praha) a Daniel Filo (TK Prostějov). Dívky pod taktovkou Daniela Filja budou hrát ve složení Petra Rohanová (ČLTK Praha), Gabriela Pantůčková (TK Prostějov) a Aneta Dvořáková (Beskydský TK Frýdlant).

Fotogalerie z loňského World Junior Tennis Final 2008 [zde]

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se