ORDER OF PLAY and RESULTS
Sunday 7.6.2008
Singles Final
_court No.1_
Starting at 13:00 Ivanova (RUS) – Zahlavova (CZE) 6:0 6:3
 
Saturday 6.6.2009
Singles Semifinals & Doubles Final
_court No.1_
Starting at 10:00 Ivanova (RUS) – Pliskova (CZE) 6:3 4:6 7:5
followed by Zahlavova (CZE) – Kucova (SVK) 7:6 7:6
Not Before 14:00 Morgosova (SVK) / Tabakova (SVK) – Ferguson (AUS) / Musgrave (AUS) 4:6 1:6
 
Friday 5.6.2009
Singles 3rd Round & Doubles Semifinals
_court No.1_
Starting at 10:00 Tsurenko (RUS) – Pliskova Ka. (CZE) 2:6 7:5 6:7
Not Before 11:00 Ivanova (RUS) - Hladikova (CZE) 6:3 6:2
Not Before 13:00 Ferguson (AUS) / Musgrave (AUS)  – Chvojkova (CZE) / Lykina (RUS) 6:4 2:6 10:7
_court No.2_
Starting at 10:00 Martinovic (BIH) – Kucova (SVK) 1:6 2:6
followed by Jurikova (SVK) - Zahlavova (CZE) 4:6 0:6
Not Before 13:00 Kuzmina (LAT) / Tsurenko (UKR) - Morgosova (SVK) / Tabakova (SVK) 2:6 3:6
 
Thursday 4.6.2009
Singles 2nd Round & Doubles 2nd Round
_court No.1_
Starting at 10:00 Pliskova Ka. (CZE) - Ferguson (AUS) 4:6 6:1 7:6
Not Before 11:00 Pastikova (CZE) - Zahlavova (CZE) 6:7 0:6
Not Before 13:30 Birnerova (CZE) / Pastikova (CZE) – Chvojkova (CZE) / Lykina (RUS) 4:6 6:3 7:10
_court No.2_
Starting at 10:00 Voracova (CZE) - Jurikova (SVK) 3:6 6:3 4:6
Not Before 11:00 Gerlova (CZE) - Hladikova (CZE) 5:7 1:6
Not Before 13:00 Krtickova (CZE) / Sipkova (CZE) – Fergusun (AUS) / Musgrave (AUS) 2:6 1:6
_court No.3_
Starting at 10:00 Tsurenko (UKR) - Pliskova Kr. (CZE) 6:3 4:6 6:0
Not Before 11:00 Ivanova (RUS) - Korzeniak (POL) 6:3 1:6 6:3
Not Before 13:00 Kuzmina (LAT) / Tsurenko (UKR) – Jurikova (SVK) / Kochanova (SVK) 6:4 6:3
_court No.4_
Starting at 10:00 Hlavackova (CZE) - Kucova (SVK) 2:6 4:6
Not Before 11:00 Soler-Sola (ESP) – Martinovic (BIH) 6:7 2:6
Not Before 13:00 Kucova (SVK) / Mircic (SRB) – Morgosova (SVK) / Tabakova (SVK) 6:2 2:6 6:10
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Wednesday 3.6.2009
Singles 1st Round & Doubles 1st Round
_court No.1_
Starting at 10:00 Pochabova (SVK) - Pliskova Kr. (CZE) 4:6 6:1 4:6
Not Before 11:00 Vrskova (SVK) - Pastikova (CZE) 2:6 2:6
Not Before 13:00 Pliskova Ka. (CZE) – Kapros (HUN) 6:2 6:2
_court No.2_
Starting at 10:00 Kubicikova (CZE) - Hlavackova (CZE) 2:6 0:6
Not Before 11:00 Smidova (CZE) - Zahlavova (CZE) 3:6 3:6
Not Before 13:00 Ivanova (RUS) - Sedenkova (CZE) 6:1 6:2
_court No.3_
Starting at 10:00 Voracova (CZE) - Chvojkova (CZE) 6:2 7:5
Not Before 11:00 Borecka (CZE) - Kucova (SVK) 2:6 6:4 2:6
Not Before 13:00 Chvojkova (CZE) / Lykina (RUS) – Marosi (HUN) / Tavares (BRA) 6:3 6:4
_court No.4_
Starting at 10:00 Marosi (HUN) - Tsurenko (RUS) 0:6 5:7
Not Before 11:00 Martinovic (BIH) – Mircic (SRB) 6:1 7:5
Not Before 13:00 Ferguson (AUS) / Musgrave (AUS) – Dobra (CZE) / Hladikova(CZE) 6:3 6:4
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Tuesday 2.6.2009
Singles 1st Round & Doubles 1st Round
_court No.1_
Starting at 10:00 Gerlova (CZE) – Frankova (CZE) 6:2 6:2
Not Before 11:00 Lykina (RUS) – Hladikova (CZE) 6:4 3:6 3:6
Not Before 13:00 Borecka (CZE) / Kubicikova (CZE) – Birnerova (CZE) / Pastikova (CZE) 3:6 4:6
_court No.2_
Starting at 10:00 Kuzmina (LAT) – Jurikova (SVK) 2:6 0:6
Not Before 11:00 Glushko (ISR) – Ferguson (AUS) 1:6 1:6
Not Before 13:00 Kucova (SVK) / Mircic (SRB) – Kriegsmannova (CZE) / Sedenkova (CZE) 6:3 6:4
_court No.3_
Starting at 10:00 Schaefer (GER) – Soler-Sola (ESP) 2:6 1:6
Not Before 11:00 Fabikova (CZE) / Studena (CZE) – Morgosova (SVK) / Tabakova (SVK) 3:6 4:6
Not Before 13:00 Kuzmina (LAT) / Tsurenko (UKR) – Martinovic (BIH) / Schaefer (GER) 7:5 6:3
_court No.4_
Starting at 10:00 Korzeniak (POL) – Mamic (CRO) 6:3 2:6 6:0
Not Before 11:00 Krtickova (CZE) / Sipkova (CZE) – Horackova (CZE) / Padalikova (CZE) 4:6 6:4 10:7
Not Before 13:00 Jurikova (SVK) / Kochanova (SVK) – Kanakova (CZE) / Pigova (CZE) 6:2 6:0
! ! Last match on any court may be moved ! !
 
Monday 1.6.2009
 Singles Qualifying Finals
_court No.1_
Starting at 10:00 Frankova (CZE) – Jegiolka (POL) 6:3 6:4
Not Before 11:00 Jurikova (SVK) – Kriegsmannova (CZE) 6:0 6:3
_court No.2_
Starting at 10:00 Soler-Sola (ESP) – Pigova (CZE) 6:4 3:6 7:5
Not Before 11:00 Sedenkova (CZE) – Tabakova (SVK) 6:1 7:6
_court No.3_
Starting at 10:00 Kuzmina (LAT) – Krtickova (CZE) 6:4 6:2
Not Before 11:00 Kochanova (SVK) – Smidova (CZE) 3:6 2:6
_court No.4_
Starting at 10:00 Morgosova (SVK) – Vrskova (SVK) 4:6 5:7
Not Before 11:00 Gerlova (CZE) – Dekmeijere (LAT) 6:3 6:1
 
Sunday 31.5.2009
Singles Qualifying 1st Round
_court No.1_
Starting at 10:00 Fabikova (CZE) – Dekmeijere (LAT) 5:7 1:6
Not Before 11:00 Kuzmina (LAT) – Horackova (CZE) 6:3 6:2
Not Before 12:00 Husakova (CZE) – Pigova (CZE) 2:6 2:6
Not Before 13:00 Gerlova (CZE) – Tumova (CZE) 6:1 6:4
_court No.2_
Starting at 10:00 Sedenkova (CZE) – Padalikova (CZE) 6:1 7:5
Not Before 11:00 Bekerova (CZE) – Jegiolka (POL) 1:6 2:6
Not Before 12:00 Jurikova (SVK) – Koprivova (CZE) 6:3 7:6
Not Before 13:00 Frankova (CZE) – Schlehoferova (CZE) 6:2 6:4
_court No.3_
Starting at 10:00 Sipkova (CZE) – Smidova (CZE) 2:6 0:6
Not Before 11:00 Soler-Sola (ESP) – Bezdickova (CZE) 6:2 6:0
Not Before 12:00 Kochanova (SVK) – Dudlakova (CZE) 6:2 4:6 6:2
Not Before 13:00 Luknarova (SVK) – Kriegsmannova (CZE) 4:6 6:4 1:6
_court No.4_
Starting at 10:00 Baumgarten (GER) – Krtickova (CZE) 4:6 3:6
Not Before 11:00 Morgosova (SVK) – Schuetz (AUT) 6:0 6:2
Not Before 12:00 Luft (GER) – Tabakova (SVK) 1:6 0:6
Not Before 13:00 Wagner (AUT) – Vrskova (SVK) 0:6 3:6
 
! ! Last match on any court may be moved ! !