Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

XIII ročník – MASTERS 2011 – HUŇKOVÁ A PALOVIČ

BT MJ Tour. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Dne 27.-28.8. se konalo v Brně Lužánkách ,“Masters“ letošního okruhu dětí do 9-ti let. Letošní okruh turnajů,který nesl název „BT MJ BABOLAT“ měl devět turnajů na různých místech Jihomoravského kraje. „Okruh“ navštívil Prostějov,Zlín,Kyjov a Brno. Na všech místech, kde se turnaj hrál ,tak měl vždy vysokou hráčskou kvalitu,která převyšovala ostatní turnaje této kategorie. Okruhu se zúčastnilo 106 dětí z celé ČR a ze Slovenska.
Závěrečný turnaj si zahrálo nejlepších 10 chlapců a 10 dívek.
Turnaj začal v sobotu 27.8. v 8:30 hod. zápasy ve skupinách .Ve vyčerpávajících bojích v úmorném horku (33 st.) podávali všichni hráči a hráčky výborné výkony. Ve skupinách si nejlépe vedli Vítek,Palovič,Pokorný,Vaculík,Huňková,Husková,Pluhařová a Kocí,kteří si po prvním dnu zachovali postupem do semifinále šanci na celkové vítězství.
Den byl zakončen nejen změnou počasí ,ale i dvouhru vystřídala čtyřhra. Pokles teploty o 15st všichni uvítali a začali se tenisem opravdu bavit. Čtyřhra všechny tak zaujala ,že nikomu nevadil ani chlad a začínající déšť. V 19:00 hod bylo dobojováno,byli známí semifinalisté dvouhry i hráči a hráčky, kteří budou bojovat o páté místo .
Neděle přivítala všechny účastníky krásným, leč trochu chladným ránem. V 8:30 hod. začaly zápasy o konečné pořadí ve čtyřhrách. K naší velké radosti se do finále probojovali dva hráči našeho oddílu Pozdenkov/Zavřel. Ve finále se jim tolik nedařilo a odešli poraženi od dvojice Pokorný/Jurajda. Ve čtyřhře si vedla dobře i další naše hráčka Krejčí,která společně se Slivkovou obsadila pěkné čtvrté místo.
Po odehrání čtyřher se pokračovalo v turnaji zápasy o pořadí. V kategorii chlapců svedly velký souboj Vítek (Tišnov) a Vaculík (Brno). Lépe začal Vaculík,ale koncovku setů lépe zvládal Vítek a zaslouženě ,po setech 7:5,6:3 postoupil do finále. Druhé semifinále bylo slovenskou záležitostí. Ani bleskové vedení Pokorného (Bratislava)3:0 ,neotřáslo jeho soupeřem Palovičem(Prešov). Palovič dokázal nejen set otočit ,ale hladce dovedl zápas k vítězství 6:3,6:2. K mé velké radosti si ve svých zápasech poradili i oba zástupci našeho oddílu. Pozdenkov si po velmi dobrém výkonu poradil s Jurajdou (Prostějov) 7:5,6:4 a Zavřel v zápase plných dlouhých výměn udolal Bednaříka (Luhačovice) 6:1,6:7,10:3).
V kategorii dívek si Husková (Nitra)poradila s Pluhařovou (Prostějov) a Huňková(Prostějov) s Kocí (ŽLTC Brno). Naše Kačka Krejčí nestačila na Silnou ( Rožnov) a prohrála 1:6,1:6.
Ve finále chlapců byl favoritem Palovič ,ale Vítek začal výborně a vedl 4:2. Od tohoto stavu však prohrál deset her v řadě a tím i celý zápas 4:6,0:6. Palovič si po vítězství na zimním Masters připsal zaslouženě i letní vítězství. V zápase o třetí místo se radoval z vítězství Vaculík ,který porazil Pokorného 6:3,6:4. V boji o páté místo ,se proti sobě postavili dva naši tenisté,“útočník“ Pozdenkov a „obranář“ Zavřel. V zápase plném emocí se z vítězství nakonec radoval Zavřel 6:4,6:4. Oběma patří gratulace za výkony během celého turnaje.
Finále dívek přineslo zápas plný dlouhých výměn. V něm kráčela za svým snem Deniska Huňková. Velkou bojovností a zarputilostí nakonec udolala svou soupeřku Huskovou . Po setech 6:0,4:6,10:6 se stala vítězkou letošního Masters. V zápase o třetí místo si Pluhařová po velkém boji poradila s Kocí 6:4,1:6,10:6. Na Kačku Krejčí nakonec zbylo sedmé místo po vítězství nad Škapíkovou(Kyjov) 6:3,6:2.
Letošní ročník přinesl plno krásných zápasů ,ale i potoky slz po prohraných zápasech. To všechno patří k těmto zápasům v této věkové kategorii. Všem ,kteří přechází do kategorie mladšího žactva přeji hodně štěstí a radosti s tenisovou raketou.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se