Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Zakončeny soutěže družstev 2008

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Michal Juda napsal…

29.6.2008 byla zakončena většina soutěží řízených JTS. Výjimku tvoří pouze soutěže před žákovské, které budou vrcholit v měsíci září. Pro naše družstva byla letošní sezóna první, kterou naše družstva odehrála kompletně v novém působišti v Lužánkách. Co se týče výsledků, tak musím říci, že má náš oddíl za sebou sezóny, které byly úspěšnější . Znovu náš oddíl dokázal, že stále patří ve všech kategoriích k absolutní špičce v rámci jihomoravského kraje. K tomu, aby náš oddíl překročil hranice kraje nechybělo mnoho, ale udělat tento nepatrný krůček nebude jednoduché. Znamená to nejen pro hráče, ale i pro celý oddíl dát soutěže družstev na první místo v tenisovém kalendáři každého jedince. Tímto nechci v žádném případě kritizovat přístup hráčů k soutěžím družstev, ale chci pouze naznačit, kde nás tlačí bota. Chápu nutnost výjezdů nejlepších hráčů oddílu na zahraniční turnaje a chápu jejich únavu, kdy musí mezi dvěma turnaji odehrát sobotu i neděli za družstvo. Nemáme tak široký kádr hráčů jako třeba Prostějov, abychom dokázali nahradit dva hráče ze základní sestavy. Mne tahle těžko řešitelná situace hrozně mrzí, ale můj názor je ten, že soutěže družstev přinesou každému hráči něco, co nedokáže zažít na žádném turnaji. Tím je, že úspěch jednotlivce se stává úspěchem kolektivu a z hráče se na pár hodin možná i dnů stává pro své kamarády z družstva hrdina. Kdo již trošku tento pocit zažil, tak ví o čem píši. Tak se na příští rok zamysleme nad kalendářem turnajů a udělejme si tam prostor na družstva.
 
DOSPĚLÍ
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/dospeli
 
Družstvo dospělých začalo svou druhou sezónu ve druhé lize velice dobře a po čtyřech odehraných kolech bylo bez porážky a tím pádem nemělo problémy se sestavou. Pravdou však zůstává, že los soutěže nám do prvních kol dal za soupeře lehčí družstva. V závěru v bojích o postup naše družstvo na své soupeře nestačilo a mělo i velké problémy se sestavou. Družstvo nakonec obsadilo pěkné čtvrté místo a bude se těšit, jaká bude jeho třetí sezóna ve druhé lize. Naše „béčko“ se pohybovalo stále uprostřed tabulky I.třídy. Střídalo velice dobré výsledky (vítězství nad Třebíčí) s porážkami,které byly zbytečné (Kyjov). Nakonec obsadili naši páté místo.
 
 
DOROST
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/dorost
 
Naši dorostenci narazili hned v prvním kole na favorita soutěže družstvo ŽLTC Brno a po dobrých výkonech prohráli 3:6. Další dvě utkání sice vyhráli, ale družstvu chyběla potřebná motivace. Začaly problémy se sestavou a nakonec v lize nastupovali převážně hráči z „béčka“. Družstvo nakonec obsadilo v lize šesté místo a postaralo se tak o nejhorší výsledek od postupu do první ligy. Doufám, že se příští rok podaří postavit družstvo, které bude schopno navázat na úspěchy z minulých let. Naše „béčko“ nemělo vyloženého hráče, který by přidal důležité body. Dívky dokázaly většinu svých utkání vyhrávat, ale u chlapců byl problém, aby přidali dva body a postarali se o vítězství. Proto nakonec naši obsadili druhou příčku, ale na postup to nestačilo.
 
 
STARŠÍ ŽÁCI
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/starsi-zaci
 
První liga měla letos jasného favorita v podobě družstva TC Brno. Další družstva bojovala pouze o umístění na ostatních místech. Naši nakonec obsadili třetí místo. Nutno je však dodat, že se z poloviny museli spoléhat na pomoc hráčů, kteří nejsou členy našeho oddílu a přišli na hostování. Proto bych nechtěl třetí místo ani přeceňovat, ale ani podceňovat. Berme to tak jak to je a mysleme na časy budoucí, které nevypadají špatně. S velice mladým družstvem, kde nastupovali pouze mladší žáci bojovalo naše „béčko“ v první třídě velice dobře a dokázali soutěž udržet i pro příští rok. Zde platí to co u ligového družstva. Budoucnost staršího žactva vypadá velice nadějně.
 
 
MLADŠÍ ŽÁCI
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/mladsi-zaci
 
Velice kvalitní konkurence se sešla letos v první lize mladšího žactva. Za jasným favoritem družstvem Prostějova bojovala o postup tři družstva ve velice vyrovnaných zápasech. Našim nakonec zůstalo čtvrté místo, které znamenalo, že nepostoupili na MČR. Zvláště porážka od Znojma 4:5 byla velice bolestná, ale soupeř byl o kousek lepší. Naše „béčko“ si vedlo velice dobře v první třídě a bez jediné porážky se radovalo z postupu do I.ligy a naznačilo, že budoucnost v našem klubu vypadá velice dobře. Důležité bude udržet toto družstvo pohromadě i pro sezónu 2009. Náš oddíl v letošní sezóně postavil i družstvo „C“, které si vedlo velice dobře a vybojovalo postup do druhé třídy. Všem patří také gratulace, že se podíleli na dobrých výkonech mladšího žactva v letošní sezóně.
 
 
Všem hráčům, kteří letos nastupovali v soutěžích družstev za TC-MJ TENIS děkuji a doufám, že budou za naše družstva nastupovat i v sezóně 2009.

                                                                                                      MJ

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se