Závěrečná 2010 – konečné hodnocení

V sobotu 2.10. se na kurtech v Lužánkách uskutečnilo slavnostní zakončení sezóny 2010. Závěr sezóny byl zahájen turnajovým zápolením ve třech kategoriích. Nejmenší adepti tenisu bojovali na malých mini tenisových kurtech a znovu dokazovali, že se o budoucnost našeho klubu nemusíme obávat.
Děti okolo deseti let se utkaly v samostatném turnaji a tam si vedli nejlépe Nicolas Madle a Oliver Gold. V kategorii „OPEN“ se tenisem bavili všichni bez rozdílu stáří, výkonnosti, politické příslušnosti a náboženského vyznání. Byly zde k vidění bojovné výkony hlavně od mladých hráčů Sedláře, Prokopa Vojty a Holiše ml., kteří změřili síly se svými staršími vzory Tomášem Prokopem a Martinem Kobzou. Stav na začátku jednotlivých her byl upraven ve prospěch mladších a o to byly zápasy zajímavější. Do turnaje se zapojili i rodiče hráčů. Jiřina Vančurová, Pazdera st. a Holiš st. a udivovali svou bojovností.
Během turnajů si všichni pochutnávali na výborných koláčcích a burčáku, které věnoval pan Černý. Počasí během turnaje sice nebylo ideální, ale bylo odpovídající ročnímu období. Úderem dvanácté hodiny byl za pomoci bukového dříví (bez lihových přísad) zažehnut oheň, na kterém se začaly mrskat klobásky, které svou vůni dokázaly zlomit i zaryté vegetariány. Po lehkém obědě nadešla oficiální část slavnostního dne a tím bylo zhodnocení sezóny 2010 a vyhodnocení nejlepších hráčů a hráček v jednotlivých kategoriích.
Moderování jsem se ujal sám, protože mi opět nikdo nedokázal říct, že bych to měl nechat mladým.
Úvodem byla zhodnocena celková sezóna v soutěžích družstev. Sezóna 2010 byla opět na vysokém standartu. Byly vyzvednuty výsledky družstva mladšího žactva, které na MČR obsadilo výborné páté místo. V ostatních mládežnických kategoriích bojovala naše družstva do posledních kol o postup na MČR a o pověstný „chlup“ z míčku WILSON to nevyšlo.
Jako oddíl jsme v „POHÁRU MLÁDEŽE JTS„ obsadili krásné druhé místo v rámci Jihomoravského kraje. Do letošního poháru se zapojilo téměř sedmdesát oddílu.
V kategorii dospělých se našim družstvům „B“ a „C“ podařilo vybojovat postup o soutěž výše.
Úplnou bombou bylo udržení se „A“ družstva v I.lize.

Po hodnocení soutěží družstev došlo na vyhlášení nejlepších jednotlivců.
Nejprve byli medailí a sladkostí odměněni všichni předžáci našeho oddílu a vyzvednuty byly výsledky Zavřela, Denka, Horta, Podsedníka.
V kategorii mladšího žactva byla oceněna Renáta Pleskačová za výborné výsledky v průběhu celé sezóny 2010 a vzornou reprezentaci oddílu. Mezi chlapci se z ocenění mohl radovat Vojta Prokop, který se stal v letošní sezóně halovým mistrem ČR a vzorně reprezentoval oddíl.
V kategorii staršího žactva byla oceněna Hanka Uhrová za výsledky na turnajích a za vzornou reprezentaci našeho oddílu. V kategorii chlapců se z vítězství radoval Jirka Pazdera. Jeho výsledky na turnajích nebyly letos nijak oslnivé, Jirka má určitě na víc. Vše si vynahrazoval v soutěžích družstev, kde patřil k nejlepším a pro družstvo odvedl velký kus práce.
V kategorii dorostu si vítězství odnesla Klárka Fabíková. Klárka se probojovala do první stovky na žebříčku ITF a byla i oporou družstva. Mezi chlapci si prvenství odnesl Tomáš Prokop, kterému patří 130 místo na žebříčku ITF.
V kategorii dospělých bylo vyhlášeno celé družstvo dospělých, které se postaralo o udržení se v I.lize : Fabíková Klára, Gottwaldová Jitka, Judová Michaela, Studený Martin, Hečko Roman, Kobza Martin, Prokop Tomáš.

Po vyhlašování jednotlivých kategorií, ke kterým až na jednoho psa neměl nikdo žádné připomínky, se přistoupilo k vyhlášení celkové vítěze kategorie „HRÁČ ODDÍLU 2010“.
Tato kategorie je vyhlašována bez rozdílu věku. Pro sezónu 2010 se stali vítězi:

KLÁRKA FABÍKOVÁ a TOMÁŠ PROKOP

Oběma přeji v sezóně 2011 hodně radosti s tenisem, dobré výsledky a hlavně zdraví.
Celému našemu oddílu přeji, aby zopakoval v soutěžích družstev podobné výsledky jako letos. Aby se jeho členové povznesli nad malichernosti, které přináší tenisový život a pochopili, že TC-MJ tenis je má rád a čeká na to, aby oni měli rádi svůj oddíl.