III. ročník „JANA“ 2020

Za krásného počasí se konal třetí ročník vzpomínkové akce „JANA“.  Akce je vzpomínkou na skvělého člověka a výbornou sportovkyni Janu Novotnou. Jana byla druhou hráčkou světa a vítězkou mnoha turnajů včetně slavného Wimbledonu.  Z důvodu karantény byla akce posunuta z květnového termínu na polovinu června.  I účast dětí, které se mohly akce účastnit byl omezen pouze na děti našeho oddílu.  Pro děti byly připraveny dva turnaje.  Pokročilí hráči odehráli svůj turnaj na normálních kurtech, ti menší a začínající bojovali na minitenisových kurtech.  Ve čtvrtfinále turnaje na velkém kurtu si poradila Soldátová se Smýkalem, Skoupá nestačila na Liškovou, Králová po velkém boji porazila Pozdenkova a Slovák porazil Růžičkovou. V semifinále pokračovala Lišková ve své vítězné jízdě a po favorizované Skoupé si poradila i se Soldátovou. Druhým finalistou se stal Slovák, který porazil Královou. V zápase o třetí místo porazila Králová Soldátovou.  Finále se stalo kořistí Slováka, který porazil Liškovou.

V kategorii minitenistů se bojovalo stejně srdnatě jako na velkých kurtech. Do finále postoupila Stela Zikmundová a Lucinka Bendová. Z vítězství se nakonec radovala Lucinka a ze svého prvního turnajového vítězství měla obrovskou radost a patří jí gratulace.

Celá akce se nesla v příjemné atmosféře. Libuška Novotná (maminka Jany) přinesla Wimbledonský talíř, přítomen byl i Stanislav Kuchovský (první trenér Jany Novotné). Všichni odcházeli spokojení a odnášeli si vybojovaný pohár.

Napsat komentář