PODAŘENÝ VÍKEND

Tenisový oddíl TC-MJ TENIS Líšeň píše svou třetí kapitolu a znovu  o sobě začíná dávat vědět. První etapou bylo období 1998 – 2008 ,kdy byl oddíl založen a z nejnižších pater Jihomoravského žebříčku se dokázal dostat na místa, kdy patřil mezi tři nejlepší kluby v Jihomoravském kraji. Druhou etapou bylo období 2009- 2014 kdy náš oddíl změnil své působiště a přestěhoval se do brněnských Lužánek. Toto období se dá nazvat jako vzestup a pád. Ze začátku tohoto období naši hráči získávali úspěch nejen na turnajích v ČR, ale i v zahraničí. Druhá polovina byla ovlivněna intrikami, závistí a nekalými  praktikami ať zevnitř, nebo i z venku.   V roce 2014 začala třetí etapa, kterou byl návrat do Líšně a budování našeho oddílu úplně znovu. Začátky nebyly jednoduché a chvílemi se zdálo, že se práce nedaří a výsledky nejsou adekvátní vynaloženému úsilí.

Prvním větším úspěchem byl víkendový celostátní turnaj mladšího žactva kategorie C. Ve startovním poli hráčů a hráček bylo celkem 9 dětí našeho oddílu. Samotný počet dětí se dá považovat za velký úspěch. Jenomže naše malé naděje se s účastí nespokojily. V kategorii chlapců se dvojice Bačík Matěj a Šrenk Matěj probojovali do závěrečných bojů. Jejich vzájemný semifinálový zápas vyzněl pro Šrenka 6:1,6:1, který své tažení turnajem zakončil finálovou výhrou nad Ferencem ze ŽLTC Brno 6:1,6:1. Oba hráči si pořadí vyměnili ve čtyřhře, kde Bačík společně se Šnorichem vyhráli turnaj ve čtyřhře a Šrenk společně s Jedličkou skončili třetí. V klubový přebor se změnil turnaj dívek. Do turnaje jich vstoupilo šest a mezi posledních osm jich postoupil stejný počet. Šestice Králová, Skoupá, Smejkalová, Lišková, Růžičková, Ivanová zasloužila velkou pochvalu. Jediná hráčka, která dokázala tažení našich hráček zastavit byla Slovenka Mrázová. Ta nejdřív v semifinále dala stopku po velkém boji Skoupé 6:4,3:6,10:6 a potom porazila i Královou 6:1,6:3. Ta v boji o postup do finále porazila další naši hráčku Liškovou 6:2,6:1. Ve dvouhře naše hráčky braly druhé a dvě třetí místa. Ještě větší dominance byla ve čtyřhře, kde finálový zápas byl záležitostí pouze našich hráček. Dvojice Skoupá, Králová si poradila s dvojicí Lišková, Smejkalová 6:4,6:3.

Turnaj mladšího žactva nebyl jediným úspěchem našich dětí na turnajích. V kategorii mini tenis má náš oddíl malou hvězdičku, která začíná zářit stále jasněji. Monička Bačíková se v sobotu vypravila se svým tatínkem na turnaj do Znojma, kde v konkurenci 30 dětí vybojovala první místo. V neděli Monča nezahálela a své tenisové umění prezentovala na turnaji v Králově poli. Tam pořádal turnaj tenisový oddíl TC Brno, ani zde Monika nenašla přemožitelku a vyhrála druhý turnaj ve dvou dnech. Její bilance letošní zimní sezóny je šest vítězných turnajů ze sedmi účastí. Všem našim hráčům gratuluji za předvedené výkony a ve zbytku zimní sezóny jim přeji hodně podobných víkendů.

Napsat komentář